Witaj styczniu, fajnie, że jesteś

2020 to moim zdaniem taki szczególny rok, właśnie dlatego, że sam zapis tej daty jest dosyć wyjątkowy, warto postawić przed sobą naprawdę wysokie cele. Nie dożyjemy następnej takiej daty. Nie da się odłożyć tych planów na 3030. Chyba, że ktoś z Was jest w posiadaniu kamienia filozoficznego - wtedy są szanse.

Jak stawiać cele?

Muszą być mierzalne i weryfikowalne. Dlatego “mniej jeść” nie jest najlepszym celem, bo trudno powiedzieć co to znaczy “mniej”. Ale jeśli ten sam cel zapiszesz w postaci “jeść maksymalnie jeden kawałek ciasta na tydzień” - już jest większa szansa, że go zrealizujesz. Masz przed sobą konkretną ścieżkę, a następny krok jest dla ciebie jasny i przejrzysty. Oprócz wiedzy, że do czegoś dążysz musisz znać swoje “jak”.

Szansa na reset

Nowy Rok, to zawsze kolejna szansa na oderwanie się od tego co było i zmianę tego, co naprawdę chcielibyśmy zmienić. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie ma to niemałe znaczenie. Bardzo lubię początki roku i ten stan snucia planów i nadziei. Tym bardziej, że od paru lat wiem jak to robić, aby bardziej zmotywować się do działania. Oczywiście nie wszystkie cele spełniam, niektóre z biegiem roku odrzucam/porzucam. Inne modyfikuję.

Za marzeniami

Jeśli już coś robię, lubię mieć przed sobą cel. Nie lubię robić rzeczy bezcelowych, albo takich, które z mojej perspektywy nie prowadzą do niczego. To ważne jednak aby umieć wyjść ze swojej własnej perspektywy. Nie wszystko, co jest bezcelowe dla ciebie, będzie takim dla kogoś. Lepiej nie otwieraj ust, jeśli masz komuś podcinać skrzydła.


Być ze sobą w zgodzie

Jeśli jeszcze jesteś na tym etapie, że ciężko ci jest być sobą, niech twoim celem będzie zmiana tego stanu rzeczy. Wchodzimy w kolejny rok, naprawdę szkoda twojego czasu na udawanie i skrywanie swojego potencjału, który rozwinie się tylko wtedy, kiedy faktycznie będziesz sobą. Uwierz, że jesteś niezwykły taki, jaki jesteś i w tym, kim jesteś. I pozwól sobie być lepszą wersją siebie.

I to chyba tyle, tak na styczniowy lekki początek. Żeby nam się lepiej wychodziło w Nowy Rok pełen wyzwań.

Trzymajcie się ciepło i przytulnie,
Ahoj! 


PODPISJeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!
Copyright © Mama Kapitan