TRYB JASNY/CIEMNY

Biblijne sprawy w dziecięcym świecie.💙 Wydawnictwo Jedność na ratunek!

Wydawnictwo Jedność od samego początku naszej recenzenckiej współpracy jest dla mnie jednym z najlepszych źródeł w edukacji domowej mojego Syna. Korzystam z bardzo wielu materiałów i jestem przeszczęśliwa, że w ogóle mam taką możliwość. Tym razem opowiem Wam o religijnej stronie domowej edukacji...


Jezus w codzienności...

Nie jestem Mamą, która ogranicza działalność Jezusa do konkretnej instytucji. W rzeczywistości sprawy związane z wiarą są dla mnie bardziej codziennością niż niedzielnym obyczajem. Jakiś czas temu, pisałam o tym, jak się modlimy i jak wygląda modlitwa małego dziecka. Nie znajdziecie u mnie przesadnych uniesień, a moje podejście do wiary jest bardzo praktyczne i przyziemne. 

Dla mnie wzrastanie w wierze nie polega na byciu przypisanym do określonej grupy, ale przede wszystkim na znajomości Pisma Świętego i poszukiwaniu tego, co Bóg naprawdę chce nam powiedzieć. Przy czym, warto pamiętać, że nie zawsze jest to coś, co chcemy usłyszeć. Jak w każdej relacji... Raz będzie lepiej, a raz gorzej.

5-minutówki Biblijne - pomysł na zmęczony wieczór

Modlitwa wiele ma wymiarów i wcale nie musi zawsze wyglądać tak samo. Chociaż pewna stałość też pozwala na zachowanie duchowego porządku (np. nasza modlitwa z Dzieckiem oparta jest zawsze na trzech elementach: proszę, dziękuję i przepraszam). Ale każdy ma prawo do zmęczenia i do tego, że czasem po prostu czegoś mu się nie chce. Uchylam się od oceny, czy to źle, czy dobrze. Po prostu każdy z nas ma czasem taki stan - i już. 

Moim zdaniem warto szanować się na wzajem w swoim człowieczeństwie. A to czasem oznacza, że po prostu czegoś nie robimy lub robimy coś innego, zamiast tego czegoś, co robiliśmy dotąd. 5-minutowe historie biblijne to bardzo sympatyczna książka dla najmłodszych. Treściwa, z pięknymi ilustracjami. To dobre wprowadzenie do Słowa Bożego dla najmłodszych. Każda opowiastka jest krótka, z tego powodu jest to świetna opcja na późny wieczór, w którym już pojawiło się zmęczenie, ale jeszcze jest potrzeba poczytania. 

Teatrzyk biblijny - Dawid i Goliat na pikniku

Wydawnictwo Jedność posiada serię teatrzykową, w której ukazały się np. takie pomoce dydaktyczne, jak: Wiosna i My, czy Dawid i Goliat. Pomieszaliśmy obydwa zestawy do teatrzyku i tak Dawid i Goliat znaleźli się razem na pikniku. Jest to co prawda mocno alternatywna wersja tej historii, ale tak z Bożej perspektywy patrząc, też nie jest to takie do końca absurdalne. 

Polecam Wam pomoce dydaktyczne oparte na zasadzie teatrzyków, ponieważ żywo można wejść w różne doświadczenia, a przy tym bawić się świetnie i śmiać tak długo, aż rozbolą brzuchy. To prawdziwa uczta wyobraźni dla małych i dużych. Polecam z całego serca! 

Trzymajcie się zdrowo, 
Cześć!


Wybrane dla Ciebie