TRYB JASNY/CIEMNY

Wiosenne rytuały, które poprawią Twój nastrój 🌸Mam nadzieję 😉

Wiosna to czas, kiedy natura budzi się do życia, a my możemy wykorzystać tę energię do poprawy naszego samopoczucia. Dlatego dzisiaj chcę przedstawić Ci kilka wiosennych rytuałów, które pomogą Ci poczuć się lepiej, zrelaksować się i nabrać energii...


Poranna joga lub medytacja 🧘‍♀️

Poranek warto zacząć od chwili dla siebie. Zamiast wstawać w pośpiechu i od razu wpadać w wir codziennych obowiązków, zadbaj o chwilę relaksu i wewnętrznego spokoju. Poranna joga lub medytacja to idealny sposób na wyciszenie i rozpoczęcie dnia w dobrym nastroju.

Pamiętaj, że każdy ma swoje sposoby na medytację, to nie musi być joga, czy lewitowanie na chmurce z buddyjskim mnichem. Równie dobrze to może być modlitwa, journaling, czy przeczytanie kilku słów inspirującej książki. Wszystko zależy od Ciebie.


Kąpiel z olejkami eterycznymi lub własnoręcznie robioną solą do kąpieli 🛁

Wiosenne wieczory to idealny czas na relaks i odprężenie w domowym spa. Kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych to doskonały sposób na redukcję stresu i poprawę samopoczucia. Najpopularniejsze olejki to:

  • lawenda - działa uspokajająco i łagodzi stres,
  • cytryna - pobudza zmysły i poprawia nastrój,
  • mięta - działa orzeźwiająco i relaksuje mięśnie,
  • eukaliptus - poprawia przemianę materii i oddychanie.

Jeśli lubisz projekty DIY, polecam Ci stworzenie własnej soli do kąpieli z użyciem olejków i ziół. Naszym polskie zioło, które doskonale się sprawdza i cechuje się wieloma pozytywnymi właściwościami to... lubiany przez wszystkich rodziców: rumianek.


Stosuj filozofię pierwszych razów💡

Pewnego razu postanowiłam stosować w życiu filozofię pierwszych razów i tak już mi zostało. Raczej nie jest tajemnicą, że jestem człowiekiem, który usilnie broni się przed stagnacją wszelkiego rodzaju. Codzienne robienie nowych rzeczy nie tylko poprawia samopoczucie, ale też rozwija doświadczenie i sprawia, że nabywasz nowych umiejętności. Z pierwszych razów zrobiłam sobie nawyk, dzięki temu umiem wiele rzeczy, na które inni nie mają czasu.

Oczywiście, że czasem trudno jest znaleźć czas na nowe zajęcia. Praca, dom, rodzina i nieprzewidziane zdarzenia to sprawy, które skutecznie budują w nas wrażenie, że nie jesteśmy w stanie wyjść poza nie. Ale... to nie do końca prawda. Jeśli z robienia nowych rzeczy zrobisz sobie nawyk, czas sam będzie Cię znajdował. 😉

Trzymaj się zdrowo🍀
Cześć!


Psssyt! Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz docenić autorkę, stawiając jej napój bogów (zielony przycisk👇). Powiem Ci w tajemnicy, że ona naprawdę lubi kawę. Lubi też jak skrzynka zapełnia się ofertami współpracy: kontakt@monikapawelec.pl. 😉 Pracując z nią, wspierasz jej nieoczywistą codzienność ze stwardnieniem rozsianym.

Wybrane dla Ciebie