TRYB JASNY/CIEMNY

Pomysły na JESIENNE PRZYJEMNOŚCI 🍁 Dla Ciebie☕

Jakiś czas temu pisałam o sezonowym ozdabianiu domu. Jest coś niesamowicie wyzwalającego w świętowaniu i celebrowaniu. Nie tylko świąt, ale po prostu upływu czasu. A każda pora roku... Ma swoje uroki. Pomyśl o tym tak, w Polsce mamy ich aż cztery, a nie w każdym kraju jest ich aż tyle.Organiczne przyjemności, czyli co...? 

Spędzam w Internecie mnóstwo czasu. Częściej więcej, niż bym chciała. Wynika to bezpośrednio z charakteru i specyfiki mojej pracy. Dlatego tym bardziej staram się dbać o ten czas, który spędzam POZA komputerem. Pośród moich organicznych przyjemności, które wymagają podwinięcia rękawów, jest tworzenie rodzinnych rytuałów, które równie dobrze możesz kultywować w swoim domu jeśli żyjesz życiem singla.

Od dziecka przykładałam dużą wagę do pór roku i naturalnego rytmu życia, jakoś tak mi już zostało. Dzisiaj wyraża się to w pieczeniu ciast i przygotowywaniu sezonowych potraw. Dekorowaniu domu i szukaniu ciekawych aktywności na konkretny sezon. 

#01 Zaparz jesienną herbatę

Bez tego nie ma zabawy. Herbata z suszonymi owocami i smakołykami, to jest coś, czego nie potrafię sobie odmówić. Prawda jest taka, że kiedy raz weźmiesz się za komponowanie własnej herbaty, trudno jest przestać. O herbacie, już pisałam, dlatego jeśli ten punkt Cię interesuje szczególnie, sprawdź ten wpis. 

#02 Sezonowe potrawy czas start

Faszerowane jabłka z cynamonem, szarlotki, dyniowe lub marchewkowe ciastka. To wszystko może złożyć się na bardzo słodką i przyjemną jesień. Oczywiście pod warunkiem, że też ruszysz się z kanapy na dwór i to trochę bardziej energicznie niż spacerek wokół domu.

#03 Udekoruj dom

Na dworzu bywa szaro, a w naszych domach robi się ciemniej. To dobry czas na to, żeby rozpalić światło. Czy to będą ledowe lampki, czy świece, to już zależy od Ciebie. Jedno jest pewne, jeśli masz dom, z którego wychodzisz do pracy, będzie Ci milej do niego wracać. A jeśli masz dom, w którym pracujesz, będzie Ci milej w nim być, kiedy urozmaicisz swoje wnętrza ozdobami.

#04 Kadzidła naturalne, żeby pachniało

Jeśli nie próbowałeś/łaś nigdy naturalnych kadzideł typu palo santo, biała szałwia czy tymianek, to nie wiesz, co tracisz. Nasz lokalny bursztyn też pięknie pachnie i pozostawia swój nastrój na długi czas. Jeśli potrzebujesz prostego sposobu na relaks i w miarę szybkiego, kadzidła naturalne to świetna opcja dla Ciebie.

#05 Jesienna pielęgnacja roślin

Pamiętasz, jak pisałam o tym, że nie umiem w rośliny? To już nieaktualne, teraz mam ich mnóstwo. Rozmnażam je jak szalona i rozdaję po rodzinie. Pielęgnacja roślin jesienną porą, nie tylko bardzo relaksuje, ale też daje takie poczucie robienia czegoś bardzo organicznego, co ma pozytywne przełożenie na rzeczywistość.

#06 Po prostu wyjdź

Nie chce mi się, bo pada deszcz. Tak, to prawda, pada deszcz. Teraz tego nie widzisz, ale poczujesz się lepiej, kiedy wrócisz z takiego spaceru. Nie bądź tym człowiekiem, który się boi, że się roztopi przez kilka kropel. Niezależnie od tego, jak słodką osobą jesteś, nie jesteś z cukru. 

Nie zawsze jest tak, jak to sobie zaplanujesz

Ale to nie znaczy, że nie może być dobrze tak, jak jest. Celebruj chwile, zamiast denerwować się i spieszyć nie wiadomo dlaczego. Przestań się krzywić na deszcz i narzekać na pory roku, znajdź w nich inspirację do tego, jak sprawić przyjemność sobie i swoim bliskim.

Trzymaj się zdrowo.🍀
Cześć!

Psssyt! Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz docenić autorkę, stawiając jej napój bogów (zielony przycisk👇). Powiem Ci w tajemnicy, że ona naprawdę lubi kawę. Lubi też jak skrzynka zapełnia się ofertami współpracy: kontakt@monikapawelec.pl. 😉 Pracując z nią, wspierasz jej nieoczywistą codzienność ze stwardnieniem rozsianym. 

Wybrane dla Ciebie