TRYB JASNY/CIEMNY

Metoda 90% 😉 Jak WYTRZYMAĆ W UPALE??!! ☀️🤯

Jeny, co to za pogoda. Ciągle jest zimno i ciągle wieje. A kiedy zrobi się ciepło... Jak gorąco, kto to widział takie upały. No błagam! I tak źle, i tak niedobrze. Ale jeśli w upale źle, to... JAK WYTRZYMAĆ W UPALE?

Ludzie w upale głupieją

Dotyczy to wszystkich bez wyjątku. W upale ciężej nam się myśli, gorzej reagujemy na sytuacje, które wymagają interwencji, reakcji, czy jakiegoś konkretnego działania. Dlaczego? Bo nie jesteśmy przyzwyczajeni do zbyt dużych temperatur, a część z nas choruje na choroby, które w upale uaktywniają się nieco bardziej. 

A skoro wszyscy równo głupiejemy...

To przecież możemy być bardziej wyrozumiali względem siebie nawzajem. Bez sensu jest wykłócać się na parkingu o miejsce albo zabijać się wzrokiem na ulicy, za to, że ktoś, zrobił coś, co akurat Ci się w tym momencie nie podobało. Dlaczego to bez sensu? Bo najprawdopodobniej zaraz sam/a zrobisz coś takiego, co tak samo zadziała na kogoś innego.

Większy upał, więcej wypadków na drogach

Dlaczego? Bo jesteśmy bardziej nieuważni, bo jesteśmy mniej wyrozumiali, bo nie pijemy wystarczająco dużo wody i od czasu do czasu, ktoś zasłabnie za kierownicą. Nie trzeba być Einsteinem, żeby zauważyć, że ludzie w upale funkcjonują inaczej. To samo dotyczy też zwierząt domowych.

Nawadniaj się i lower your expectations

Woda jest ważna im cieplej, tym więcej powinniśmy jej pić. Niestety, kiedy o niej zapominamy, może się tak zdarzyć, że popsujemy komuś wakacje na plaży. Dlatego, że zamiast wypoczywać, będzie musiał nas ratować. W takie dni jak dzisiaj (32 stopnie w Gdańsku), naprawdę warto dać sobie i innym ludziom więcej luzu, a równocześnie zachować zdrowy rozsądek i uważność w miarę możliwości.

Nie tylko Tobie jest ciężko w upale

Ludzie nie będą dzisiaj tak samo uważni, jak zwykle, nie będą tak samo cierpliwi, jak zwykle, i chociaż wszyscy lubimy słońce to z trudem łączymy kropki, gdy zrobi się za gorąco. Jeżeli zobaczysz kogoś, kto śpi na ławce, nie zakładaj, że się upił - tylko sprawdź, czy nic mu się nie stało. 

Trzymaj się zdrowo.🍀

Cześć!

Wybrane dla Ciebie