TRYB JASNY/CIEMNY

PRACUJĘ ZDALNIE 👀 Czy to mniej praca?

Chociaż jako społeczeństwo wciąż jakoś tam idziemy do przodu, to nadal funkcjonują różne stereotypy. Te potrafią podciąć skrzydła i zniechęcić do wszelkiego działania. Czy praca zdalna to mniej praca?

Do tego tematu skłoniła mnie rozmowa z koleżanką

Zwierzyła mi się, że od niektórych osób czuć w powietrzu ten niesmak do pracy zdalnej. Jest to coś, co jest mi dobrze znane. Zwłaszcza że moja praca jest wybitnie zdalna przez to, że  moją jedyną drogą komunikacji z Klientami jest mail. Telefon i telekonferencje w ogóle nie wchodzą w grę, a o tym, dlaczego tak jest pisałam tutaj

Jednak nie spodziewałam się takich odczuć u osoby o kilka dobrych lat młodszej ode mnie. Kiedy ja zaczynałam pracować zdalnie, moja praca była jeszcze bardziej wydumana niż jest dzisiaj. A pytanie: no a co z prawdziwą pracą? - można było usłyszeć od obcych osób dużo częściej. 

Niektórzy nie chcą przyjąć do wiadomości zmian

No trudno. Rzeczywiście są takie hermetyczne umysły, które powiedzą Wam, że nie macie prawdziwej pracy. I co z tego? Czy ta praca jest mniej pracą, dlatego że ktoś tak mówi? No bez sensu. Rzecz w tym, że słuchanie innych (często obcych) ludzi w sprawach tak ważnych, jak kariera zawodowa, czy wychowanie dziecka - jest totalnie bez sensu. 

Aby wybory były świadome i dobre, muszą być nasze. A nie randomowe, uzależnione od tego, jak wiatr zawieje. Ludzie, którzy daleko zaszli i dziś są tam, gdzie są, nie byliby tam, gdyby swoje decyzje uzależniali od przypadkowych komentarzy innych osób. Te z kolei bardzo często oparte są na stereotypach, jakimś ograniczeniu własnej wyobraźni itd.

Jeśli masz jakąś ideę w swoim umyśle...

To da się ją zrealizować. Nawet jeśli nie jest dla Ciebie osiągalna w tym konkretnym momencie. To podejście jest ekscentryczne i dziwne dla tych, którzy nie mają rozwiniętej wyobraźni. To, że część ludzi popuka się w głowę, jak usłyszy Twoje pomysły nie znaczy, że nie da się ich powołać do życia. Jeśli naprawdę czegoś chcesz, to furtki otwierają się w drodze do tego celu. A nie wtedy, kiedy nie robisz nic w tej sprawie.

Czy praca zdalna to mniej praca?

A jak myślisz? 😉

Trzymaj się zdrowo.🍀

Cześć!

Wybrane dla Ciebie