TRYB JASNY/CIEMNY

Jak pisać SKUTECZNE ogłoszenia na OLX 🤔i WYPRZEDAĆ graty z chaty w DOBĘ? 👀

Dzisiejsza copyśroda jest skierowana nie tyle do copywriterów, co do osób, które chciałyby szybko pozbyć się rzeczy z domu. Jak pisać skuteczne ogłoszenia na OLX i wyprzedawać graty z chaty jak świeże bułeczki?


Garażowe wyprzedaże i słowo o pisaniu ogłoszeń

Najczęściej sprzedaję niepotrzebne rzeczy przez OLX, ponieważ cała ta platforma jest dla mnie synonimem wielkiej garażowej wyprzedaży. A odkąd weszły przesyłki InPost — jest po prostu idealnie dla osób takich, jak ja, które mają dużo do sprzedania i mało czasu na spotkania.

Mam pracę, więc przeważnie nie chodzi mi o zbijanie kokosów na OLX, ale po prostu o uwolnienie się od niepotrzebnych rzeczy i przekazanie ich dalej tam, gdzie się przydadzą i będą używane. Wyprzedaję używane rzeczy często w bardzo niskich cenach i tym sposobem, bardzo szybko udaje mi się opróżnić mieszkanie z tego, co niepotrzebne.

Tytuł ogłoszenia — wykorzystaj przestrzeń w całości

Jeśli masz do sprzedania np. dziecięce ubranka albo jakąś zabawkę, wykorzystaj całkowicie tytuł ogłoszenia. Co to znaczy? Masz do dyspozycji 70 znaków. Warto je w pełni wykorzystać. Możesz wpisać frazę samochód zabawka i tyle, jeśli zależy Ci na tym, żeby nikt tego ogłoszenia nie zobaczył. A możesz opisać go bardziej:
samochód zdalny, na pilota, sprawny, na prezent, dzień dziecka
Zauważ, że nie wykorzystałam pełnej przestrzeni na opisanie samochodu, a mój opis mówi już znacznie więcej, niż samochód zabawka. Dzięki temu, że tytuł jest bardzo szczegółowy, poszerzam grono odbiorców i zwiększam widoczność ogłoszenia.

Zdjęcia w jakości kartofla: no przecież widać

Częsty błąd na OLX to wrzucanie kartoflanych zdjęć i wpisywanie w treść ogłoszenia: ślady użytkowania takie, jak na zdjęciach. I jest problem, bo nie widać. Już nawet nie o to chodzi, czy zdjęcie zostało zrobione kartoflem albo kalkulatorem — ale o to, że jest tak poruszone, że nie widać kompletnie nic.

Treść ogłoszenia jest po to, żeby ją uzupełnić, a nie po to, żeby odsyłać do zdjęć. Jeśli przedmiot ma wady, to napisz o nich krótko — jakie to są wady, gdzie są i czy to wpływa na użytkowanie tego przedmiotu. Nie musisz pisać elaboratu, naprawdę da się to ująć w jednym zdaniu.

Konkrety i szczerość w treści ogłoszenia

Warto napisać treść ogłoszenia w taki sposób, aby nie pozostało wiele pytań bez odpowiedzi. Opisz rozmiar przedmiotu, firmę, zastosowanie, dlaczego sprzedajesz. Kilkakrotnie pisałam w ogłoszeniach, że błagam o pomoc w sprzątaniu, bo święta tuż tuż, a ja tonę w rzeczach. I wiesz co? Nie minęła doba, a ja już miałam porządek i wszystkie rzeczy, które potrzebowałam sprzedać, sprzedałam.

Najszybciej udało mi się sprzedać przedmiot na OLX w ciągu 5 minut od wystawienia. Nie pamiętam już, co to było, ale wiem, że też były to jakieś porządki last minute. OLX traktuję po prostu wyprzedażowo. Nie podchodzę do tego zarobkowo, przeważnie wystawiam przedmioty w cenie o 50% niższej, niż ta w sklepie. Czasami nawet taniej. 

Czemu tak? 

Nie lubię trzymać w domu rzeczy, których nie używam. Nie lubię też wyrzucać dobrych rzeczy na śmietnik, wiedząc, że mogą się komuś przydać i tym samym zyskać drugie życie. Jedna podstawowa zasada... 

Nie sprzedaję rzeczy dziurawych, czy poplamionych — niektórzy takie rzeczy robią i jest to moim zdaniem brak szacunku dla drugiego człowieka. O ile, krzesełko dziecięce lekko popisane kredką jest czymś normalnym, o tyle dziurawa i poniszczona bluzka — świadczy już o właścicielu, który ją wystawia na sprzedaż.

Co najważniejsze...

Nigdy nie dopłacam do swoich ogłoszeń na OLX. W ogóle nie korzystam z płatnych promocji, po prostu działa tutaj dobry tytuł, dobry opis i dobre zdjęcie, a także niska cena i komunikatywność. Przyznam się szczerze, że należę do osób, które potrafią opchnąć w 24 godziny nawet popsuty blender (na części), czy starą drukarkę.

To, że nie mieści Ci się w głowie to, że ktoś kupi od Ciebie mechanizm od starego blendera, to nie znaczy, że nie ma osoby, która tego mechanizmu potrzebuje. Życzę Ci owocnych porządków. 😉

Trzymaj się zdrowo. 🍀
Cześć!

Wybrane dla Ciebie