TRYB JASNY/CIEMNY

Przepis na NISKOBUDŻETOWĄ zabawę 🙃 DOMOWA CIASTOLINA😁

Chociaż uwielbiam zapach Play-Doh to kupna ciastolina nie generuje tyle frajdy, co własnoręcznie zrobione masy. Ich wykonanie jest dużo tańsze (mniej niż 5 zł), a dziecko ma dużo więcej zabawy, bo masy jest DUŻO więcej. Jak zrobić domową ciastolinę?


Czego potrzebujesz do wykonania ciastoliny? 

  • szklanka mąki
  • pół szklanki soli
  • pół szklanki wody
  • barwnik spożywczy albo pisaki
To przepis na jedną ciastolinę, aby zrobić inną, w innym kolorze wystarczy po prostu powtórzyć kroki i podmienić barwnik na inny. Sposób wykonania jest prosty: wszystko wrzucamy do miski i gnieciemy, aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Jest to właściwie ten sam przepis, co na masę solnąRóżnica polega na tym, że dodajemy kolorów. Uważaj przy dolewaniu wody i rób to z wyczuciem, żeby nie przesadzić. 

Masę możesz zamknąć w pojemnikach spożywczych, dzięki temu nie straci ona swoich wartości i długo będzie nadawała się do zabawy. Oczywiście, po zrobieniu projektów z takiej ciastoliny, też można je wypiec i ozdobić.

Kiedy nie masz barwnika spożywczego...

To nie znaczy, że musisz gnać do sklepu. Jeśli masz w domu stare pisaki, które już np. słabo piszą lub takie, których nie będziesz używać, wystarczy otworzyć wybrany kolor i włożyć go do wody (uwaga!! do pół szklanki wody w przepisie, nie zwiększamy ilości wody w masie). Zauważyłam, że kolory z pisaków alkoholowych dodają masie przyjaznej gumowości, więc można powiedzieć, że jest to taki dodatkowy atut. 

Z takiej ciastoliny można zrobić naprawdę wszystko - a ile przy tym śmiechu i zabawy. 🙃

Trzyma się zdrowo.🍀
Cześć!

Wybrane dla Ciebie