TRYB JASNY/CIEMNY

Haul książkowy 💚 Hity EDUKACJI DOMOWEJ malucha

Ten wpis miał powstać w okolicach Bożego Narodzenia. Potem przyszły moje zdrowotne perturbacje i trzy miesiące nieco wycięte z życia. W końcu nadrabiam te zaległości i chętnie podzielę się z Wami książkami, które przyniosły nam dużo frajdy.


Zwierzęta leśne i frajda z tekturowych modeli

Las. Składaj i baw się od Wydawnictwa Jupi Jo, to moim zdaniem prawdziwy hit. Na uwagę zasługuje jakość tektury i trwałość modeli po złożeniu. Od czasu, gdy książka trafiła do nas, minęły już 4 miesiące, a modele z tektury dalej wyglądają jak nowe i służą do zabawy — super sprawa.

W tej książce najmłodsi znajdą garść informacji o leśnych zwierzętach i ich obyczajach. Książka jest dziecioprzyjazna. A to znaczy, że najmłodsi dadzą sobie radę w samodzielnym wypchnięciu modeli i złożeniu zwierzątek. Nożyczki są tutaj całkowicie zbędne, a zabawa murowana.

Jak nie bać się ciemności?

Wiecie, że dzieci również mają swoje poradniki? Warto po nie sięgać. Poradnik Jak nie bać się ciemności? w zabawny sposób opowiada o tym, co możemy zrobić, kiedy złapie nas strach. To publikacja dla najmłodszych, którzy boją się potwora z szafy lub po prostu pokoju, który po ciemku wygląda zupełnie inaczej. W książce Wasze pociechy znajdą sposoby na kreatywne radzenie sobie z własnymi emocjami.

Znajdziecie tutaj również garść porad od psychologa, który podpowie Wam, jak wesprzeć dziecko, które boi się ciemności. Ta publikacja to doskonała okazja do rozmowy na ważne tematy i do budowania więzi. 

Zwierzaczki z podziemnej paczki

Za oknem już wiosna, a ostatnie dni dają nadzieję na nadejście ciepłych temperatur. Wiem, co mówię. Tydzień temu widziałam pierwszą pszczołę i pierwszego motyla w tym roku. A skoro tak, to jest to najlepszy czas do tego, aby poznać lepiej zwierzęta i ich obyczaje. Zwierzaczki z podziemnej paczki to publikacja dla tych odkrywców, którzy chcieliby zajrzeć głębiej...

Jak wyglądają podziemne krecie korytarze? Które zwierzaki mieszkające pod ziemią mogą ze sobą sąsiadować? A które nie powinny mieszkać obok siebie? Kto w nocy szaleje, a w dzień śpi? Tego wszystkiego dowiecie się z tej malowniczej publikacji.

Trzymajcie się zdrowo. 🍀
Cześć!

Wybrane dla Ciebie