Jak często się wyłączasz?

Jak często wyłączasz się z sieci? Ja od czasu do czasu potrzebuję włączyć hard reset. Telefon z nieustannym dostępem do Internetu to bardzo wygodna rzecz - ale umiar to klucz do pogody ducha i efektywnego odpoczynku.Świat się nie zawali

Większość z nas jest uzależniona od telefonu. Na telefonie pracujemy, przy jego pomocy korzystamy z różnych rozrywek i kontaktujemy się z rodziną i przyjaciółmi. A jednak czasem ilość różnych możliwości i treści, bywa po prostu przytłaczająca i wtedy, warto wyciągnąć przysłowiową wtyczkę.

Nieefektywny odpoczynek

Bierze się stąd, że większość z nas w ogóle nie odpoczywa, nawet wtedy, gdy myślimy, że to robimy. Ciągłe wściubianie nosa w telewizor, komputer lub telefon, nie jest odpoczynkiem. Podobnie, jak nie jest nim nieustanna lektura kanałów informacyjnych. Jest przecież coś pomiędzy brakiem wiedzy o tym, co się dzieje na świecie, a streamingiem 24 na dobę.

Wyłącz się

Zamiast ciągłego przeglądania feedów, scrollowania social mediów i innych rzeczy, które mają swoje zalety, wyłącz się. Zajmij się rodziną, domem, pasją, poczytaj książkę i nabierz siły na nowy tydzień, bo na pewno masz, co robić. 

Dobrego weekendu, wyłączam się,
Cześć!

PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Komentarze

Copyright © Daję Słowo