TRYB JASNY/CIEMNY

Jak często się wyłączasz?

Jak często wyłączasz się z sieci? Ja od czasu do czasu potrzebuję włączyć hard reset. Telefon z nieustannym dostępem do Internetu to bardzo wygodna rzecz - ale umiar to klucz do pogody ducha i efektywnego odpoczynku.
Świat się nie zawali

Większość z nas jest uzależniona od telefonu. Na telefonie pracujemy, przy jego pomocy korzystamy z różnych rozrywek i kontaktujemy się z rodziną i przyjaciółmi. A jednak czasem ilość różnych możliwości i treści, bywa po prostu przytłaczająca i wtedy, warto wyciągnąć przysłowiową wtyczkę.

Nieefektywny odpoczynek

Bierze się stąd, że większość z nas w ogóle nie odpoczywa, nawet wtedy, gdy myślimy, że to robimy. Ciągłe wściubianie nosa w telewizor, komputer lub telefon, nie jest odpoczynkiem. Podobnie, jak nie jest nim nieustanna lektura kanałów informacyjnych. Jest przecież coś pomiędzy brakiem wiedzy o tym, co się dzieje na świecie, a streamingiem 24 na dobę.

Wyłącz się

Zamiast ciągłego przeglądania feedów, scrollowania social mediów i innych rzeczy, które mają swoje zalety, wyłącz się. Zajmij się rodziną, domem, pasją, poczytaj książkę i nabierz siły na nowy tydzień, bo na pewno masz, co robić. 

Dobrego weekendu, wyłączam się,
Cześć!

PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie

instagram @_daje.slowo_monika.pawelec

Copyright © Daję Słowo