TRYB JASNY/CIEMNY

Pomysły na warzywny posiłek dla malucha

Dzieci i warzywa to skomplikowane połączenie. Są dzieci, które nie mają z nimi problemu, ale są i takie, które na widok warzyw reagują oburzeniem. Jak łatwo się domyślić, pełna rezygnacja z warzyw nie jest najlepszym pomysłem. Co robić?


Nie bądź hipokrytą

Jeśli krzywisz się na widok warzyw, nie oczekuj, że Twoje dziecko będzie je obdarzać szerokim uśmiechem. Jeśli w Twoim domu je się warzywa, a dziecko wciąż kręci nosem - okaż mu cierpliwość i daj czas, spróbuj różnych sposobów na warzywa. 

Pomysł 1: warzywne placuszki

Placki nie są wymagającym daniem, a jednak mogą być szybkie, zdrowe i napakowane warzywami. Marchewka dobrze łączy się z ziemniakiem, ale możesz dorzucić do tego zestawu też selera, pietruszkę, buraka i tak naprawdę wszystkie warzywa, jakie masz w domu.

Pomysł 2: warzywne smoothie

Warzywa można jeść, ale można je również wypić. Wiele zielonych koktajli smakuje wyśmienicie w połączeniu z cytryną i miętą. To porządna dawka warzyw, a każdy przepis można dowolnie dopasować do preferencji dziecka. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni.

Pomysł 3: tosty z jajkiem i warzywami

Żeby je zrobić, wystarczy rozlać jajko na tost i obsypać je warzywami. Możecie takie tosty zrobić na patelni, w piekarniku, a nawet w tosterze. Efekt osiągany w tosterze jest najfajniejszy, ponieważ warzywa przywierają mocno do tosta tworząc kolorową całość.

Niekoniecznie tradycyjne

Jedzenie warzyw wcale nie musi polegać tylko i wyłącznie na tradycyjnej wizji talerza. W warzywach nie chodzi przecież o formę, ale o wartości, które możemy z nich pozyskać. Nie przywiązuj się koniecznie do jednej wizji, dzieci kręcą nosem na warzywa niekoniecznie ze względu na ich smak. Czasem chodzi o sposób podania lub wygodę jedzenia. Spróbuj pomyśleć o tym od innej strony.

Trzymaj się zdrowo,
Cześć!

PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie