TRYB JASNY/CIEMNY

Jak odpoczywać żeby odpocząć?

Choć na co dzień tak bardzo zajmuje nas produktywność i poszukiwanie rozwiązań dla stale zmieniającej się sytuacji, równie ważny jest odpoczynek. Niezależnie od trudności, z jakimi się zmagasz - rozwiązania przychodzą do świeżej głowy. Jak o nią zadbać?
Wyczyść głowę

Żyjemy w czasach, w których przepływ informacji jest ogromny. Telewizja, Internet, telefon, znajomi, rozmowy... To wszystko wchłaniamy, przetwarzamy. Ale czasem warto odpocząć. Pobyć offline i wyciszyć telefon. Przejść się na spacer i wziąć kilka głębokich wdechów, to takie proste, a równocześnie łatwo o tym zapomnieć w codziennej gonitwie. Nasze małe-wielkie sprawy potrafią nas przytłoczyć, odebrać siły. Tymczasem, warto na tym spacerze spojrzeć w górę. Bóg jest większy, niż wszystko, co nas spotyka na co dzień.

Celebruj chwile

Każdy z nas ma jakieś swoje małe proste rzeczy, które budzą dobre skojarzenia. Może to być zapach gorącej czekolady z automatu, woń skoszonej trawy, albo wiosenny zapach utrzymujący się na dworze po deszczu. Może to być widok cytryny delikatnie wirującej w kubku z herbatą, albo krople deszczu spływające po szybie w różnych kierunkach. Mogą to być dźwięki ulicy dobiegające z otwartego okna, albo szczekanie psa, albo promienie słońca wpadające do mieszkania. Każdy z nas ma takie małe wielkie rzeczy, proste, a jednak swoje własne. Nic nie stoi na przeszkodzie by je celebrować i się nimi cieszyć.

Wyśpij się

Sen to najprostsze lekarstwo na zmęczony kark. Ciało każdego człowieka gdzieś kumuluje zmęczenie. Czasami w głowie, czasami w kręgosłupie, innym razem w nogach. Sen działa regenerująco na to wszystko. To podstawa podstaw, a jednak wciąż musimy sobie o niej na wzajem przypominać. Praca jest ważna, cele są ważne, ale człowiek, który o siebie dba cieszy się z ich spełnienia. Wrak, który wreszcie po nie sięga - nie ma siły nawet na radość. Jest takie powiedzenie: jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy. Dobrze jest dążyć do spełnienia własnych marzeń, ale jeśli w tym pędzie zgubisz siebie - na co Ci to?

Daj sobie czas

I zrób dla siebie dzisiaj coś dobrego. Nie odkładaj tego na jutro, na pewno są takie sprawy, które wydają Ci się teraz niewiadomo jak ważne - ale świat się nie zawali, jeśli przełożysz je na jutro. Dla własnego dobra. 

Trzymaj się zdrowo,
Cześć!
PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie