Skąd brać pomysły? Kilka słów o inspiracji

Wyobraźnia jest mocą napędową ludzkości. Bez wyobraźni nie byłoby podróży w kosmos, elektryczności i kanalizacji. Rzeczy, które my dzisiaj uznajemy za oczywiste, nie mieściły się w głowach wielu naszych przodków. Skąd brać pomysły i jak dbać o wyobraźnię?


Wszystko zaczyna się rano

Pokłócić się z kimś rano to najgorsza rzecz jaką można zrobić dla siebie i dla drugiej osoby. To, w jaki sposób zaczynamy dzień, kładzie się cieniem na jego resztę, albo rozświetla go swoim blaskiem. I wcale nie chodzi mi o to, by zaczynać dzień pozycją kwiatu lotosu - chociaż, jeśli ktoś może sobie na to pozwolić, to czemu nie. Można rozpocząć dzień dobrą piosenką, inspirującym cytatem albo po prostu dobrym słowem. Pamiętaj, że dobre słowo inspiruje, a złym można zabić nie tylko inspirację.

Czytaj dużo i słuchaj różnych stanowisk

Każdy ma swoją bańkę. Ty zapewne też ją masz. Grunt to wiedzieć, że poza Twoją bańką są też inne. Świat nie zaczyna się i nie kończy na Tobie. Nie zmuszaj innych do życia po Twojemu, dla odmiany spróbuj zrozumieć ich punkt widzenia. Może się okazać, że i dla Ciebie, i dla nich będzie to niezwykle cenne doświadczenie.

Odłącz się od czasu do czasu

Życie ciągle online wcale nie jest dobre dla inspiracji. Ilość informacji w Internecie jest tak ogromna, że od czasu do czasu może przytłoczyć lub doprowadzić do dziwnych wniosków. Daj sobie chwilę na bycie tu i teraz, z najbliższymi, robiąc to, co lubisz robić i po prostu ciesząc się chwilą.

Słuchaj mądrzejszych

Na świecie jest mnóstwo ludzi, którzy osiągnęli mistrzostwo w swoich dziedzinach. Warto ich słuchać i uczyć się od nich. Dostęp do wiedzy, konferencji, spotkań, nigdy nie był tak łatwy. Zamiast oglądać filmy typu "ile piłek zmieści się do basenu" możesz poszerzać swoje kompetencje i inspirować się tym, jakie fantastyczne rzeczy potrafi zrobić człowiek.

Umysł, którego granice nie są poszerzane pozostaje ciasny

Jeśli chcesz ciągle mieć pomysły, poszerzanie granic własnego umysłu jest podstawą. Ciągłe uczenie się nowych rzeczy i wchodzenie w nowe sytuacje, to doskonały sposób na poszerzanie tych granic. Nagle inspiracja zacznie wdzierać się do Twojego życia z ogromną siłą.

Ale pamiętaj: nie zawsze tak będzie

Cokolwiek robisz, nie zawsze tak będzie. Wszystko ma swój czas, inspiracja raz jest, raz jej nie ma. Od czasu do czasu trzeba po prostu dać sobie odpocząć i pozwolić na to, aby pomysł przyszedł sam w odpowiednim dla siebie czasie. 

Trzymaj się zdrowo,
Cześć!
PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!


Komentarze

Copyright © Daję Słowo