TRYB JASNY/CIEMNY

Co tu robić, kiedy masz gorszy dzień?

Gorsze dni zdarzają się każdemu. Nikt z nas nie chodzi z przyklejonym uśmiechem na twarzy przez 24 godziny na dobę i 365 dni w roku. To, co zrobić kiedy już zdarzy się ten gorszy dzień?Nie panikuj, świat się dalej kręci

Panika i kumulowanie w sobie wyrzutów sumienia za obniżenie własnego nastroju, nie mają żadnego sensu. Skoro już gorszy czas się zdarzył, nie ma powodu by go karmić dodatkowym zamartwianiem się o sam ten stan. Zamiast tego: akceptacja. Teraz jest tak, a może za godzinę będzie inaczej. A jak nie za godzinę, to jutro lub pojutrze. Chyba, że w grę wchodzi depresja, wtedy nie ma co sobie z nią radzić samotnie, tylko warto znaleźć dobrego i wyrozumiałego terapeutę.

A może to jakiś sygnał?

Zdarza się, że nasze gorsze dni to takie sygnały od podświadomości, mówiące o tym, że zmierzamy w niewłaściwym kierunku. Czasami spychamy je gdzieś, nie wiadomo gdzie, ale niestety wracają niczym bumerang. Bardzo często w postaci depresji, albo chronicznego zmęczenia. Zdrowo jest być sobą i robić to, co się kocha. Zdrowo jest pamiętać o tym, że cały świat się zmienia i człowiek również. Bywa przecież tak, że to, co kiedyś nas cieszyło, przestaje sprawiać nam radość. świat próbuje nam wmówić, że zmiana kierunku to coś złego. Ale tak na zdrowy rozum... Dlaczego mielibyśmy tak myśleć?

Kiedy ktoś spędził 30 lat życia na poważnym stanowisku i stwierdza, że już go to nie cieszy, niektórzy powiedzą, że coś mu odbiło. A kiedy np. postanawia zostać zielarzem i zaszyć się w leśnej chatce, stwierdzą, że to kryzys wieku średniego. Serio? Nie trzeba się trzymać jednej pasji przez całe życie, a jeśli ktoś odkrywa swoje "coś" po 50tce to dobrze jest ucieszyć się razem z nim.

Wyluzuj i daj sobie siana

Przy gorszym nastroju nie ma co się napinać na idealny porządek w domu, obiad życia na sześć osób, czy perfekcyjnie wykonane czynności. Nie nakładaj na siebie więcej, niż jesteś w stanie unieść w danym momencie i przede wszystkim nie przesadzaj w wyrzutach sumienia. Świat się nie zawali jeśli akurat dzisiaj nie odłożysz czegoś na miejsce, albo nie ugotujesz wykwintnej potrawy. Jeśli z listy rzeczy do zrobienia, zrobisz trzy pilne rzeczy, zamiast dziesięciu mniej ważnych, też będzie OK.

Wokół wiele się nie zmieni

Choć masz gorszy dzień, sprawy wokół dalej będą funkcjonować. Czasem trzeba zwolnić tempo, żeby nabrać wiatru w żagle. Nie ma nic złego w tym, że potrzebujesz naładować własne baterie. Po prostu to zrób i bądź dla siebie dobry.

Trzymaj się zdrowo,
Cześć!
PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie

instagram @_daje.slowo_monika.pawelec

Copyright © Daję Słowo