TRYB JASNY/CIEMNY

Masy plastyczne, które warto mieć w domu

Zajęcia kreatywne ratują życie rodziny, kiedy akurat dorośli muszą zająć się swoimi sprawami, a dziecko może wkroczyć na nowe meandry twórczości. W tym wpisie opowiem Wam o masach plastycznych, które zawsze warto mieć w domu.


Ciastolina nigdy się nie nudzi

Ciastolina nigdy się nie nudzi. Nie ważne, czy kupujecie oryginalne Play-Doh, czy masę z trawy pszenicznej. Zabawa z ciastoliną może zaczynać się od ciastek i kończyć na dinozaurach. Można wykrawać kształty, budować zamki i wymyślać inne cuda. Należy jednak pamiętać o tym, aby po skończonej zabawie szczelnie zamykać tubki z ciastoliną, aby ta nie wysychała. Pod względem trwałości Play-Doh wciąż wygrywa z tańszymi zamiennikami.


Masa porcelanowa 

Masa porcelanowa to świetne rozwiązanie, kiedy trzeba zrobić własnoręczny prezent dla babci. Można z niej wykonywać magnesy na lodówkę lub piękne wisiorki, które po wyschnięciu będą przypominały porcelanę. Masa porcelanowa jest trwała, jednak na samym początku wałkowanie jej wymaga nieco siły. Dlatego warto zacząć zabawę wspólnie z dzieckiem. Masę można także malować i ozdabiać.


Masa piankowa

Piankolina nie jest tak popularną masą jak ciastolina, ale zdecydowanie dorównuje starszej koleżance pod względem ilości zabawy. Ta masa jest ciekawa, miła i puszysta a kreatywne zajęcia z jej udziałem intrygują nie tylko małych, ale również dużych. Wykonacie z niej interesujące prace 3D i pokażecie dziecku, jak zachowują się różne masy plastyczne.


Trzymajcie się zdrowo i bawcie się świetnie,
Cześć! 

PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie