TRYB JASNY/CIEMNY

Nie daj się jesieni, kilka pomysłów na przetrwanie

Gdy za oknem szaleje wiatr, a wraz z nim koronawirus, nie dawaj się jesiennej melancholii. Są takie rzeczy, które pomogą Ci przetrwać ten czas we względnie miłej atmosferze. Co robić? Jak zapewnić sobie dobry nastrój w niesprzyjających warunkach? 


Próbuj nowych rzeczy

Aby próbować nowych rzeczy wcale nie potrzebujesz wychodzić z domu. W przytulnej przestrzeni swoich czterech kątów, też możesz zrobić coś nowego. Ale jak to? Czyli co? Możesz nauczyć się robić nowe dania lub piec nowe ciasta. Najlepiej niech będą to typowo jesienne potrawy, dzięki temu uprzyjemnisz sobie panującą atmosferę.

Pinterest aż huczy od pomysłów na jesienne aktywności z dziećmi. Nie wszystkie muszą odbywać się na dworze. Znaczna część z nich może bez problemu odbywać się w domu. To czas, który możesz wykorzystać na wspólną naukę poprzez zabawę. Nawet jeśli nie jesteś homeschoolersem, możesz zobaczyć jak to jest. Kto wie, może stwierdzisz, że edukacja domowa jest właśnie dla Ciebie?

Znajdź nowe hobby

Nigdy nie jest za późno na nowe hobby. Uczymy się robić pewne rzeczy po prostu robiąc je. Jeśli chcesz szydełkować, robić na drutach, albo grać na jakimś instrumencie... Po prostu zacznij. Często wystarczy tylko zacząć, aby przekonać się czy czujesz "bluesa" i znikniesz w nowym hobby na długie godziny.

Nie wiesz czym się zająć? Znowu polecam Ci Pinterest! To prawdziwa skarbnica inspiracji, pomysłów i nowych rozwiązań. Nigdzie  nie znajdziesz tak wielu pomysłów, jak tam. Moim zdaniem to medium znacznie przewyższa Instagrama i Facebooka posiadaną wartością merytoryczną i praktyczną.

Zadbaj o siebie i o swój dom

Dobrym lekarstwem na każdą melancholię, jest zrobienie czegoś praktycznego. To musi być coś takiego, co od razu pozwoli Ci zauważyć efekty własnego działania. Pożyteczne rzeczy, które zrobiliśmy niemal od razu wpływają na poprawę naszego nastroju. Posprzątaj swój dom, pożegnaj się z nieużywanymi rzeczami, albo przeorganizuj przestrzeń w swojej szafie. Nawet drobne zmiany od razu wpłyną  na poprawę Twojego nastroju.

Nie zapominaj też o tym, by zadbać o siebie. Zrób sobie pysznej herbaty, weź ulubiony kos i książkę (lub audiobooka). Nałóż na twarz odżywczą maseczkę, albo po prostu znajdź czas na domowe SPA. Daj sobie chwilę na regenerację, spokój i relaks. Jeżeli lubisz, poćwicz jogę lub pomedytuj - a zobaczysz jak świetnie te wszystkie elementy wpłyną na Ciebie.

Damy radę tej jesieni!
Trzymaj się zdrowo, 
Cześć!

PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie