Jak kupować zabawki dla dziecka?

Kupowanie zabawek to sama przyjemność. Półki sklepowe uginają się od pięknych samochodzików, lalek, czy zabawek interaktywnych. Czy wybór jest rzeczywiście taki prosty? Czy są to wartościowe prezenty?

zabawki

Dużo, mało, czy wcale?

Kupując zabawki łatwo przesadzić. Ile rodziców, tyle przekonań. Jedni uważają, że dziecko powinno mieć dużo zabawek, inni, że mało, a jeszcze inni wybierają ascetyczne montessori i twierdzą, że zabawki dziecku wcale nie są potrzebne - może przecież zrobić je sobie samodzielnie. Pytanie jednak nie brzmi "ile", ale "jak".

Kryteria wyboru

Kupując prezent dla dziecka warto postępować według wytycznych. Mogą okazać się pomocne, szczególnie wtedy, kiedy kupujemy prezent dla dziecka spoza rodziny i niespecjalnie wiemy, na co się zdecydować. Jakimi kryteriami warto się posługiwać?
  • Dopasuj do wieku - jeśli zabawka będzie zbyt dziecinna, dobra zabawa prędko się skończy. Jeśli będzie zbyt "dorosła" może wprowadzić dziecko w zakłopotanie (nie będzie wiedziało, co z nią zrobić), albo może okazać się niebezpieczna ze względu na zbyt małe elementy.
  • Dopasuj do zainteresowań - nawet maluchy, które jeszcze nie potrafią wypowiadać słów, już mają swoje zainteresowania. Dlatego warto dowiedzieć się najpierw, czym dziecko się interesuje.
  • Droga czy tania -  z perspektywy dziecka nie ma to tak naprawdę większego znaczenia. Może się tak zdarzyć, że samochodzik za 5 zł ucieszy bardziej, niż wielki samochód za 300 zł z mnóstwem gadżetów.

Jakie zabawki warto kupować?

Najlepsze zabawki to te, które oferują różne możliwości. Nic dziwnego, że dzieci często cenią  sobie klocki, czy zestawy kreatywne. To zabawa praktycznie niczym nieograniczona. Jej tor wyznacza dziecięca wyobraźnia. Kupując zabawki, warto również inwestować w takie zabawki, które zapewnią nam wspólną aktywność z dzieckiem. To doskonała okazja do budowania więzi i świetnej zabawy, zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica.

Trzymajcie się wesoło,
Cześć!
PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Komentarze

Copyright © Daję Słowo