TRYB JASNY/CIEMNY

Jak pokonać własne zmęczenie?

Czy ze zmęczeniem warto walczyć? A jeśli tak, to jakimi sposobami? Czy da się je pokonać bez kofeiny? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dzisiejszym wpisie.

Photo by Lubomirkin on Unsplash

Nawadniaj organizm

Nie bez powodu wśród amerykańskich matek popularne są ogromne kubki na wodę. Odpowiednie nawodnienie organizmu odpowiada za nasze samopoczucie i ilość energii. Jeśli nie jesteś miłośniczką wody z cytryną, sięgaj po ciepłe herbaty ziołowe. Warto przyprawiać je imbirem, aby pobudzić własną koncentrację do współpracy.

Odżywiaj się odpowiednio

Dieta bogata w węglowodany pobudza i pomaga utrzymać stały poziom energii. Dlatego warto sięgać po ryż, makarony, czy kasze. A kiedy najdzie Cię ochota na "coś na ząb", daruj sobie puste przekąski. Lepiej sięgnąć po owoce i warzywa. Jeśli jedzenie ich przychodzi Ci z trudem, przygotuj sobie pożywne smoothie. Najlepiej z przyprawami wzmagającymi koncentrację.

Bierz zimny prysznic

Nie brzmi przyjemnie, prawda? A jednak to dobra metoda na wzrost energii. Zwłaszcza wtedy, gdy masz problem z brakiem energii przed południem. Zacznij od ciepłego prysznica i stopniowo zmniejszaj temperaturę. Dzięki temu nie tylko pozbędziesz się ospałości, ale również wzmocnisz swoją odporność.

Pamiętaj, że Twoje zmęczenie ma ogromny wpływ również na Twój stan emocjonalny. Niepokój i rozdrażnienie nie zawsze pochodzą z realnych problemów. Często mają swoje źródło właśnie w zmęczeniu. 

Trzymaj się zdrowo,
Cześć!
PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie