Moje dziecko nie lubi warzyw. Co robić?

Dzieci często nie lubią warzyw. Powodów może być wiele. Najczęściej problem pojawia się wtedy, kiedy rodzice nakłaniają dziecko do jedzenia warzyw, a sami ich nie jedzą. Łatwo wtedy o dysonans rodzący problemy. Co robić, gdy Twoje dziecko nie lubi warzyw?

Najlepsze przemytniczki 

Matki to najlepsze przemytniczki na świecie. Przez wiele pokoleń wypracowałyśmy sobie metody tajemniczego podkładania dzieciom warzyw, o ile ta taktyka jest do pewnego stopnia dobra, o tyle szkodzi w nadmiarze. Tak, jak wszystko. Przemycać, czy nie przemycać?

Nie zmuszaj, spróbuj zrozumieć

Dziecko też człowiek. Ma swoje smaki i upodobania. Nie ma sensu wmuszać mu jedzenia na siłę. Ty też nie jesz rzeczy, których nie lubisz. Czasami nie chodzi wcale o konkretne warzywo, ale o formę jego podania. Co to znaczy? Być może Twoje dziecko nie zje szpinaku, kiedy ten spoczywa sobie w formie sałatki na talerzu, ale być może zje szpinak w pierogach? 

Pracuj z tym, co jest lubiane

Twoje dziecko ma swoje upodobania. Na pewno są takie rzeczy, które lubi. I tutaj jest pole do Twoich popisów kulinarnych. Jeśli Twoje dziecko lubi makaron spaghetti, spróbuj dodać do normalnego przepisu także innych warzyw. Takich, które nie zmienią podstawowego smaku potrawy, ale ich obecność będzie korzystna dla dziecka.

Trzymajcie się i myślcie kreatywnie, nawet w kuchni
Cześć!
PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Komentarze

Copyright © Daję Słowo