TRYB JASNY/CIEMNY

Jak korzystać z Internetu? 13 sposobów

Skoro czytasz ten wpis, to zapewne wiesz jak korzystać z Internetu. Ale czy wiesz jak korzystać z niego efektywnie? Które narzędzia ułatwią Ci codzienność i zwiększą Twoją produktywność?


MPay

Uwielbiam tę aplikację, jeszcze ani razu mnie nie zawiodła. Zaczęłam używać jej na długo przed koroną, kiedy dosyć często korzystałam z komunikacji miejskiej. Do niedawna online można było kupić tylko bilety na pociąg. Świetnie, że cała komunikacja miejska przechodzi już na system zdalny. Unikniesz dzięki temu stania w kolejkach i nie spóźnisz się na autobus dlatego, że maszyna jeszcze drukuje bilet. Możesz swobodnie kupić bilet po tym, jak już zajmiesz miejsce w autobusie.

Usługi online

Dietetyk, psycholog, doradca, coach, a może edukator? Kogokolwiek potrzebujesz, dzisiaj załatwisz wszystko zdalnie. To rozwiązanie, które nie tylko jest bezpieczne ze względu na pandemię, ale zwiększa produktywność. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, które wydalibyśmy na dojazd.

Zakupy online

Totalnie uwielbiam. Jestem specjalistką w robieniu zakupów hurtowych do domu, które umożliwiają zaoszczędzenie pieniędzy. Jestem w stanie kupić zapas przypraw, który wystarcza mi na rok, a równocześnie pozwala zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy, które w przeciwnym razie wydałabym na "mini torebeczki" z przyprawami. A te, są drogie i starczają na krótko. Zakupy hurtowe online naprawdę się opłacają. A poza tym, nie tracisz czasu na stanie w sklepach.


Przelewy automatyczne

Czyli tak zwane zlecenia stałe. Co miesięczne zawracanie sobie głowy rachunkami naprawdę nie ma sensu. Jeśli jakaś część Twoich opłat to kwoty, które nie zmieniają się, warto zlecić bankowi robienie automatycznych przelewów. Dzięki temu nie tracisz energii na pamiętanie o wszystkich rachunkach, a z kolei niepamiętanie o nich nie skutkuje np. przerwą w dostawie prądu.

Nawigacja to podstawa

Nie ma takiego miejsca, do którego nie jesteś w stanie się dostać. Pod warunkiem, że korzystasz z GPS. Nie ważne, czy jedziesz samochodem, czy idziesz pieszo. Dzięki temu, że aplikacja pokazuje też orientacyjny czas dotarcia do celu, możesz bardzo dokładnie zaplanować podróż i bezpieczną godzinę wyjścia z domu.

JakDojadę

Jeśli nie masz pojęcia jak korzystać z komunikacji miejskiej w danym mieście, skorzystaj z aplikacji JakDojadę. Z łatwością znajdziesz połączenia tramwajów i autobusów, które pomogą Ci dotrzeć na miejsce w odpowiednim czasie. Dzięki temu, że aplikacja zwraca wiele wyników, z łatwością dobierzesz połączenie odpowiednie dla siebie.


YouTube Kids

Jeśli jesteś rodzicem, a Twoje dziecko od czasu do czasu ogląda bajki, YouTube Kids to podstawa. Odkąd na zwykłym YouTube pojawiają się reklamy, nie warto ryzykować sytuacji, w której Twoja pociecha przybiegnie do Ciebie z krzykiem. Bajki w YouTube Kids z łatwością dopasujesz do wieku malucha i zapanujesz nad korzystaniem z aplikacji przez dziecko, np. przy pomocy odpowiednich haseł.

Stocard

Kody kreskowe da się skanować z telefonu. Po co nosić w portfelu bilion kart rabatowych, czy kart stałego klienta? Te wszystkie dane z łatwością wprowadzisz do aplikacji w telefonie. Stocard jest przejrzyste, wygodne w użytkowaniu i pozwala z łatwością znaleźć odpowiednią kartę.

Zdrowe Zakupy

Jeśli nie chcesz tracić czasu w sklepie na czytanie składów produktów, zainstaluj aplikację Zdrowe Zakupy. Po zeskanowaniu kodu kreskowego dowiesz się, czy dany produkt zawiera składniki szkodliwe dla Twojego zdrowia.


Asystent Google

Jeśli nie masz czasu na zapisywanie tekstu, albo wyszukiwanie czegoś w telefonie poprzez wpisanie komendy, korzystaj z Asystenta Google. W ten sposób z łatwością zadzwonisz do bliskiej osoby, wyślesz smsa, czy sprawdzisz ważne informacje. 

Biblia

Jeśli jesteś z grupy tych, co wierzą w Jednego, Biblia to podstawa. Aplikacja pozwala w łatwy sposób wyszukiwać odpowiednie cytaty z Biblii a nawigacja po niej jest prosta i intuicyjna. Nie ma też żadnego problemu, a by w szybki sposób podzielić się wersetem z bliską osobą.

Współdzielony kalendarz

To podstawa życia rodzinnego. Kiedy masz swoją rodzinę, okazuje się, że co chwilę ktoś ma urodziny, imieniny, co chwilę o czymś należałoby pamiętać. Zamiast ciągle sobie o tym przypominać, warto wpisać odpowiednie daty do współdzielonego kalendarza (np. Google), który będzie stanowił podstawę do dalszej organizacji dnia, tygodnia, czy miesiąca.

Notion

W papierowych plannerach zawsze brakowało mi twórczej swobody, ograniczonej przez to, że jeśli już raz zapisałam sobie jakiś plan, pozostaje mi wyrwać kartkę lub coś powykreślać. Notion to planner, który z łatwością samodzielnie dopasujesz do swoich potrzeb. Jest to moim zdaniem jedyna wartościowa aplikacja tego typu, ponieważ jest elastyczna i zaprojektowana tak, by służyć indywidualnym potrzebom użytkownika.

Pamiętaj, Internet ma służyć Tobie, a nie odwrotnie. Think SMART, not hard.

Trzymaj się ciepło i rusz głową, 

Cześć! 

PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie