Jak być szczęśliwym i wprowadzić wdzięczność w codzienne życie?

Zawsze chcemy więcej, to jeden z elementów ludzkiej natury. Widać to już w Biblii, w Księdze Rodzaju. Czym jest zerwanie owocu z drzewa poznania dobra i zła, jeśli nie pragnieniem otrzymania czegoś więcej? Czy więcej znaczy bardziej szczęśliwie? Czemu warto zamienić wdzięczność w rutynę i jak się to ma do szczęścia?

Więcej nie znaczy szczęśliwie

Każdy z nas ma swoje dążenia, ale generalnie, jako ludzie, ciągle chcemy czegoś więcej i najlepiej teraz. W tej chwili. Więcej czasu wolnego, więcej pieniędzy, więcej elektroniki, więcej... Jest tak wiele rzeczy w Twoim życiu w tej chwili, bez których nie wyobrażasz sobie kolejnego dnia. I wciąż chcesz więcej. Zbyt często myślisz o szczęściu jak o przedmiocie swojego dążenia, a nie jak o czymś, co możesz mieć, i masz tu i teraz. Czy ta druga opcja nie wydaje Ci się szczęśliwsza?

Jak działa moc wdzięczności?

Wdzięczność robi z człowiekiem niezwykłe rzeczy. Uczy dostrzegania dobra wokół, spojrzenia na siebie i drugiego człowieka z wyższej perspektywy, uczy odpuszczania spraw mniej ważnych na rzecz tych naprawdę istotnych. Wdzięczność otwiera na radość. Na początku jest jak napawająca nadzieją dziurka od klucza, przez którą od czasu do czasu udaje się zajrzeć. Regularne praktykowanie wdzięczności pozwala otworzyć te drzwi na oścież i cieszyć się dobrem. Choć przecież w żaden sposób nie zmienia to świata i tego, że różne wydarzenia nas spotykają. Zmienia się jednak nasza percepcja i sposób odbierania zdarzeń. 

Dziennik wdzięczności

To jedna z bardzo prostych rzeczy, które można wprowadzić w codzienny rytuał. Każdego dnia, wieczorem lub rano, zapisz kilka rzeczy, za które jesteś wdzięczny. Zacznij od trzech dziennie, zobaczysz, że z czasem trudno będzie Ci się oderwać od zapisywania. Zobaczysz jak wiele jest rzeczy, za które można i warto dziękować. Wdzięczność ma to do siebie, że im bardziej wypełniasz nią życie, tym bardziej szczęśliwym się stajesz. Pewnego dnia okazuje się, że jesteś szczęśliwy tu i teraz, i wcale nie potrzebujesz "więcej" i "więcej" by tak się czuć. Sprawdź to i spróbuj, to eksperyment, który nie wymaga wiele, ale bardzo wiele może Ci dać.

Dziękuję, że tu jesteś i trzymaj się ciepło,
Ahoj!

PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!
Copyright © Daję Słowo