TRYB JASNY/CIEMNY

W jaki sposób czytam Biblię?

W tym wpisie opowiem Wam o tym, w jaki sposób czytam Biblię i dlaczego jest to dla mnie ważne. Nie jest to żaden przymus, po prostu kwestia wyboru. Czytam, bo chcę. Nikogo nie zmuszam, a jeśli ktoś z Was wyciągnie z tego wpisu coś dobrego dla siebie, to mega super!
Photo by Aaron Burden on Unsplash

Kilka dygresji

Po pierwsze, nie twierdzę, że każdy musi czytać Biblię. Sama czuję powołanie do tego i szczerą chęć robienia tego. Codziennie. Równocześnie wierzę, że do każdego Bóg przychodzi w inny sposób. Im więcej czytam, tym bardziej czuję się spokojna, ale zauważam również, że zmienia się sposób mojego patrzenia na świat. I podoba mi się sposób w jaki się zmieniam i towarzyszące temu uczucie psychiczno-fizycznego spokoju.

SOAP - weź się oczyść

Czytam Biblię w kluczu SOAP. A każde czytanie poprzedzam krótką modlitwą do Ducha Świętego. W języku angielskim wyraz SOAP oznacza mydło, ale w tym przypadku jest po prostu skrótem. Znaczenie tego skrótu jest moim zdaniem nieprzypadkowe. W moim odczuciu czytanie Biblii jest bardzo oczyszczające i w tym sensie, jest najlepszym mydłem na świecie. 

Co to znaczy?

SOAP to skrót pochodzący od czterech słów: Scripture, Observation, Application, Prayer.

Scripture - to rozważany, czytany fragment Biblii.

Observation - to zastanawianie się nad przekazem, rozważanie co dokładnie dzieje się w danym fragmencie. I w jaki sposób działa Bóg. 

Application - to zastanawianie się nad tym, jak ten przekaz mogę zastosować do swojego życia. Co mogę zmienić, albo na co zwrócić uwagę. To wezwanie do działania i do tego, aby lektura Biblii miała praktyczne przełożenie na nasze życie.

Prayer - to zamiana powstałych myśli w modlitwę. 

Plan, który czytam obecnie

Jakiś czas temu pisałam na blogu o tym, że bardzo lubię czytać Biblię według planów dotyczących konkretnej tematyki i tak, jest tym razem. Poniżej udostępniam Wam plan, który właśnie realizuję. Plan pochodzi ze strony Rockin The Modern Day Christian


Trzymajcie się zdrowo i miejcie się dobrze, 
Ahoj!
PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie