Jak grać w gry towarzyskie na kwarantannie?

Natura nie znosi próżni, a ludzie wpadają na niesamowite pomysły. Szczególnie wtedy, kiedy są czymś ograniczeni. Co w takim razie robić na kwarantannie? I jak spędzać wspólnie czas nie ruszając się z domu?


Na wideo przez cały czas

Wciąż możemy wspólnie wypić kawę, czy nawet przyrządzić ciasto. A wszystko to dzięki połączeniom wideo, zapewnianym przez takie aplikacje jak Skype, Whatsapp czy Messenger. W ten wirtualny sposób nadal możemy spotkać się na plotki i przedyskutować ważne kwestie. Jasne, że nie jest to zupełnie to samo, co spotkanie twarzą w twarz - ale możemy dzięki temu wyciągnąć z tej wszystkie możliwe i bezpieczne pozytywy.

Wspólne gry

Internet oferuje całą masę możliwości. Ale pamiętajcie, że są też inne gry. Wspólne granie nie musi sprowadzać się do podlewania wirtualnych pomidorów na cudzej farmie - choć i to może być fajne, przy odpowiednim nastawieniu umysłu. Są dwie gry, które szczególnie Wam polecam. Pierwsza z nich to sms-owe zagadki. Jedna osoba zadaje zagadkę, druga musi ją rozwiązać aby móc zadać swoją zagadkę. Zagadki bywają naprawdę trudne, dlatego ja gram na trzy szanse. 

Kolejnym pomysłem na fantastyczną grę jest wspólne tworzenie historii. Gra wygląda w ten sposób, że jedna osoba wysyła drugiej 3 słowa (np. sms-em albo przez komunikator). Druga osoba ma za zadanie dopisać kolejne trzy i tak w kółko. Uwielbiam tę grę, bo przy niej jest naprawdę kupa śmiechu, a na dodatek powstaje coś bardzo twórczego.

Wspólne wyzwania

Nie trzeba wychodzić z domu, aby podejmować wyzwania. Jakie to będzie wyzwanie? To zależy tylko od Was. Możecie wspólnie z przyjaciółmi podjąć wyzwanie fotograficzne. Z łatwością znajdziecie pomysły w Internecie, a później będziecie mogli dzielić się swoimi pracami i porównywać różne punkty widzenia. To świetna zabawa dla tych, którzy cenią sobie rozmaite wyzwania kreatywne i lubią uczyć się nowych rzeczy.

Ale wyzwania fotograficzne to nie wszystko! W sieci znajdziecie również wyzwania rysunkowe, a nawet porządkowe i kulinarne. Po co się ograniczać? Wykorzystajmy czas spędzany w domu na poznanie czegoś nowego.

Trzymajcie się ciepło i zdrowo,
Ahoj!
PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!
Copyright © Mama Kapitan