TRYB JASNY/CIEMNY

Jak zorganizować Wielkanoc w czasie kwarantanny?

Dla naszego wspólnego dobra, powinniśmy wszyscy pozostać w domach. Wielkanoc nie stanowi tutaj żadnego wyjątku. Tradycja, tradycją, ale lepiej zachować rozsądek. Czy to znaczy, że Świąt nie będzie? Oczywiście, że nie! Co zrobić, aby poczuć świąteczną atmosferę?

Świąteczna kwarantanna

Wielkanoc to najważniejsze święta dla chrześcijan wszystkich wyznań. W tym roku będzie wyglądała nieco inaczej. Rzecz w tym, żeby nie brać sobie tego przesadnie do głowy, bo Chrystus i tak zmartwychwstanie niezależnie od koronawirusa. Niektórzy jednak zdają się o tym zapominać i stawiają formę ponad treścią.


Tak powiedział Jezus. Naprawdę myślicie, że tej perspektywy forma ma znaczenie? Nie ważne, co pojawi się na stole, nie ważne, że zamiast pójść do Kościoła odpalicie Mszę na kompie, nieważne, że spotkacie się z bliskimi przez Messenger. Bo Jezus i tak zmartwychwstanie. Nawet bez wieńców i zająców.

Ale lepiej żeby zające też były 

Zające, kolorowe pisanki, ozdoby, kurczaczki i baranki - to wszystko też jest ważne. Tworzy nastrój świąteczny. Powoduje, że dzieci mają frajdę, a dorośli również mają lepszy nastrój widząc uśmiechy na twarzach swoich pociech. Nie pozwólmy żeby koronawirus zabrał nam Wielkanoc, zorganizujmy ją, ale z głową. Zostańmy w domu, nie zapraszajmy gości i odpalmy YouTube oraz Messenger!

Weź się w garść i coś ugotuj

Choć epidemia trwa, w sklepie dalej można dostać wszystko. A jeśli kupiliście "dla zapasu" 10 kg cukru, na pewno da się zrobić nie tylko mazurka ale również lukier. Nie zachęcam jednak do przygotowywania zbyt wielu dań, które zepsują się i w efekcie trafią do kosza. Szanujmy jedzenie, szanujmy ten trudny czas a wielkanocne potrawy niechaj będą symboliczne. 

Nie pozwólmy żeby koronawirus zepsuł nam Święta

Zamiast tego, wysilmy wyobraźnię. I zaangażujmy najmłodszych we wspólne przygotowania i robienie dekoracji. Dzielmy się radością używając technologii.

Trzymajcie się ciepło i świętujcie w domu,
Ahoj!
PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie