TRYB JASNY/CIEMNY

Ethan Śmieciarka - nasze odkrycie

Bardzo cenię sobie metodę Montessori i różne inne działania edukacyjne, ale nie jestem monotematyczną mamą. Nie uważam, że istnieje jedna dobra metoda na wszystko. Nie upieram się, że "tylko to" albo "tylko tamto". Korzystamy z dobrodziejstw technologii i nie zabraniamy dziecku bajek. Jakie są tego efekty?

Bajka to nie jest zakazany owoc

Dzięki temu, że bajka nie jest u nas żadnym zakazanym owocem, ani tematem tabu, nasz Synek nie ma w sobie jakiejś pogoni za bajkami. Jasne, są takie, które lubi, ale potrafi się nimi znudzić i zająć się czymś zupełnie innym. Mam wrażenie, że przez to, że nie robimy z bajek wielkiej sprawy - nie są one jakimś hitem bez którego ani rusz.

Ethan Śmieciarka

Ethan Śmieciarka to edukacyjna bajka, którą znalazłam pewnego razu na YouTube. Znajdziecie ją na kanale Ucz się z Dino. Okazało się, że dla naszego Synka jest ona bardzo ciekawa i interesująca. Fabuła toczy się powoli, a dziecko obserwując małe samochodziki i słuchając narratora, uczy się o kształtach, kolorach i i różnych zależnościach funkcjonujących w świecie. A wszystko to jest połączone z nauką matematyki.

Z łatwością znajdziecie tę bajkę na YouTube. Ethan Śmieciarka to bajka przeznaczona raczej dla chłopców. Polecam Wam również bardziej uniwersalną Myszkę w paski. W bajce prezentowane są między innymi zasady higieny (z pewnością ta wiedza przyda się w czasie epidemii) oraz lekcje dobrych manier.

A Wy macie swoje ulubione bajki edukacyjne?

Trzymajcie się ciepło i zdrowo, 
Ahoj!
PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie