Sztuka porządkowania życia codziennego

Uwielbiam książki Dominique Loreau. Jako pierwszą przeczytałam Sztukę prostoty i nie przesadzę twierdząc, że była to książka, która całkowicie zmieniła moje myślenie o świecie. Od tamtej pory moją drogą jest minimalizm, którego od lat chętnie się uczę.


Porządek i organizacja to filozofia życia a nie obowiązek

W książce Sztuka porządkowania autorka opisuje swoje podejście do obowiązków, do segregowania i porządkowania rzeczy. Bardzo podoba mi się to, że w czynnościach, które zwykle uważa się za męczące można znaleźć pewną filozofię i czerpać z nich autentyczną radość. W książce nie brakuje przykładów na to, że problemy nie tkwią w świecie zewnętrznym, ale w naszym myśleniu o nich.

Nie brakuje tutaj informacji o tym, jak ta konkretna sfera życia wygląda w tradycyjnych japońskich domach (autorka jest Francuzką mieszkającą od wielu lat w Japonii). I wiecie co? Myślę, że jako Europejczycy naprawdę wiele moglibyśmy się nauczyć od Japończyków.

Zdecydowanie na tak!

Z całego serca polecam Wam każdą książkę Dominique Loreau. Wszystkie są niesamowicie przenikliwe, a równocześnie praktyczne i konkretne. Wieczór spędzony ze Sztuką porządkowania na pewno nie okaże się stracony. Czas spędzony na lekturze książki dla mnie był bardzo przyjemny i wartościowy. Mam nadzieję, że będzie taki też dla Was!

Macie jakieś swoje triki dotyczące sprzątania i organizacji przestrzeni/rzeczy?


Trzymajcie się ciepło i przytulnie,
PODPISJeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!
Copyright © Mama Kapitan