Cholera i inne choroby

Tym optymistycznym akcentem witam się z Wami we wpisie w czwartkowy wieczór. To specyficzna książka, której zadaniem jest wyjaśnienie najmłodszym specyfikacji niektórych chorób. Temat wydaje się osobliwy, z pierwszego wrażenia być może trochę nie dla dzieci, ale nie dajcie się zwieźć.

Edukacja domowa nie zna tabu

Trochę tak jest. Jedni mogą uważać, że to dobrze, inni mogą uważać, że to źle. Niemniej jednak to pytania prowadzą do wiedzy, a nie udawanie, że nie ma tematu. To, co niewątpliwie podoba mi się w tej książce to fakt, że o trudnych sprawach opowiada prostym, dziecięcym językiem. Bez szkody dla treści. 

Podsumowując...

Prostotą i schematycznością książka działa na dziecięcą wyobraźnię, przedstawiając charakterystykę najbardziej znanych chorób. Książka zawiera także ilustracje, które uczynią lekturę jeszcze bardziej owocną.

Niemniej jednak, sama nie mam pewności co do tej lektury. Nie wiem jeszcze co o niej myślę, nie wydaje mi się niezbędna. Ale oczywiście jeśli dziecko zdradza zainteresowania medycyną, czemu nie spróbować? ;)

Co sądzicie? Czytaliście już?

Trzymajcie się ciepło i przytulnie,

PODPISJeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!
Copyright © Daję Słowo