TRYB JASNY/CIEMNY

Bo mądre kobiety wiedzą kiedy odmawiać

Uprzejmość, uprzejmością ale w dzisiejszych czasach asertywność jest (jak mam wrażenie) ważniejsza niż kiedykolwiek. Liczy się nie tylko w codziennym życiu, w relacjach międzyludzkich (w tym także partnerskich, małżeńskich - czy nazwijcie to jak chcecie). Ale także w relacjach hierarchicznych na linii pracodawca - pracownik.


Dla kobiet i z myślą o kobietach

Ostatnio jak widzicie skoncentrowałam się na książkach dla dzieci i poradnikach. Te pierwsze czytam z moim Synkiem i ze względu na niego. Te drugie, przynoszą mi odprężenie, a przy okazji jeszcze niosą za sobą jakąś wiedzę. 

Co ciekawe to poradnik dla kobiet i z myślą o kobietach, napisany przez... Mężczyznę. I to w ogóle dziwiło mnie przez większą część tej książki. Nieustannie miałam wrażenie, że autorem jest kobieta. Dr. Kevin Leman pisze z ogromnym zrozumieniem dla swoich pacjentek, rozmaitych sytuacji i kontekstów. 

Trzeba umieć mówić "NIE"

Głośno i wyraźnie, nie siląc się za każdym razem na uprzejmości, bo i po co się na nie silić, gdy komuś brakuje kultury. Tutaj też należałoby zwrócić uwagę na hierarchiczne relacje, takie jak: pracodawca - pracownik. Niestety jest wielu nieuczciwych pracodawców na rynku pracy, którzy bardzo chętnie robią w trąbę swoich pracowników. Szczególnie wtedy, gdy ci drudzy sobie na to pozwalają. 

Ludzie wykonujący pracę zdalną są szczególnie narażeni i do pewnego stopnia należy się kierować w takich relacjach zdrowym rozsądkiem, a do pewnego stopnia zawodowym wyczuciem. W przypadku pracy zdalnej sprawa jest o tyle skomplikowana, że zazwyczaj nie widzisz na oczy swojego pracodawcy i w wielu przypadkach, nigdy w życiu go nie poznasz.

Jestem na tak

Książka jest świetna, opowiada o wielu różnych sytuacjach i wielu różnych kobietach, które nauczyły się mówić "nie" i stawiać granice w odpowiednich dla siebie miejscach. Autor napisał poradnik z dużym zrozumieniem dla kobiecej natury. 

Lubicie czytać poradniki? Macie swoje ulubione? 

Trzymajcie się ciepło i przytulnie,

PODPISJeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie

instagram @_daje.slowo_monika.pawelec

Copyright © Daję Słowo