Jak zwiększyć ruch na blogu?


W tym wpisie przedstawię Wam kilka moich doświadczeń, dotyczących tego, jak zwiększać ruch na blogu. Odpowiedź jest prosta i trudna zarazem, należy robić to naturalnie – a co to oznacza? Dowiecie się z dalszej lektury.


Aby zwiększyć ruch na blogu wystarczy napisać wpis o tym, jak zwiększyć ruch na blogu
Śmiechowe, ale rzeczywiście tak jest. Nie będę Wam owijała w bawełnę i mówiła, że tego typu wpisy – to po prostu wpisy. Bardzo często są to katalizatory ruchu. Jest to wiedza, której inne osoby szukają. Są to treści, których jest pełno w wyszukiwarkach, ale które wciąż mają klikalność. Oczywiście można pisać takie wpisy tylko po to, by napędzać sobie ruch.

Niemniej jednak, jestem przekonana, że najlepiej jest robić to z autentycznej chęci pomocy tej osobie, która szuka takiego wpisu. Jeśli więc zastanawiacie się co się klika, to odpowiedź brzmi: wiedza. Podana w łatwy, przystępny sposób, który oferuje Czytelnikowi zestaw konkretnych, praktycznych rozwiązań.


Polecanie innych

Dobrze jest od czasu do czasu polecić stronę, lub kogoś. Oczywiście wszystko trzeba robić z głową, bo polecanie dla samego polecania – nie zadziała. Każdy szanujący się Czytelnik wyczuje fałsz. Polecajmy to, do czego sami jesteśmy autentycznie przekonani. Nie piszmy też takich wpisów co chwilę, bo na pewno wzbudzi to podejrzenia.

Jakiś czas temu stworzyłam autentyczną listę babskich blogów, które regularnie czytam i napisałam o tym, dlaczego je lubię i co daje mi ich lektura. Dostałam w odpowiedzi miły odzew od jednej z moich ulubionych blogerek, a wpis nadal się klika.

Miałam też czas, w którym robiłam wywiady. To także jest bardzo fajny pomysł na polecanie i wzajemną pomoc w pozyskiwaniu odbiorców. Ponadto, można poznać dużo ciekawych osób i zaczerpnąć od nich inspirację.

Nie za długo

Dzisiaj wszyscy szanują swój czas, jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. Nie żyjemy w świecie elaboratów, ale w świecie krótkich form. To ważne by teksty były treściwe, konkretne. A jeśli są dłuższe, tak jak ten, powinny być podzielone na mniejsze fragmenty przy użyciu akapitów i nagłówków. To bardzo ważne, wizualna strona nawet najbardziej jakościowego tekstu może zniechęcić do jego lektury.

Systematyczność

Jest ważna. Dzięki niej Twoi Czytelnicy będą wiedzieli kiedy spodziewać się kolejnego wpisu. Ja np. publikuję w poniedziałki, środy i piątki. To jest moja baza. Czytelnicy wiedzą, że wtedy na pewno pojawią się wpisy. Zdarza mi się publikować także w inne dni, ponadprogramowo. Ale równocześnie mam jakąś regułę, rutynę, którą się kieruję.

Nie demonizuj współprac barterowych

Wiele osób oburza się na współprace barterowe, a w rzeczywistości to tego typu współprace najbardziej podbijają ruch na blogu. Oczywiście, nadal ważne jest zachowanie wszystkich powyższych czynników w harmonii. Przykład? Jeśli twój tekst jest zły jakościowo, nie ma znaczenia, kto i gdzie Cię poleci. Wciąż będziesz sfrustrowany zbyt małym ruchem na blogu.

Daj się poznać

To powinna być pierwsza i podstawowa zasada. Mów co robisz, pokazuj to, opowiadaj o planach, rozliczaj się z tego, co już zrealizowane. Pokaż, że jest jakaś ciągłość w tym, co robisz i że podchodzisz do tego poważnie.

To na razie tyle, rad jest oczywiście dużo więcej ale to nie jest na pewno mój ostatni wpis na ten temat. ;)

Trzymajcie się ciepło i przytulnie <3

Copyright © Mama Kapitan