Poradnik wiercipięty


Cieszę się bardzo, że w moje ręce trafił „Poradnik Wiercipięty”. Nasz Synek zdradza ogromne zainteresowanie światem. Z naciskiem na sprawność fizyczną i przeżywanie kilkunastu przygód dziennie.  Nasze rodzicielskie życie jest bardziej pełne niespodzianek, niż spokojne. Wymaga od nas dużo kreatywności i dlatego… pomocna będzie ta książka.

Przygoda za przygodą w formie to do list

Poradnik Wiercipięty oferuje mnóstwo zajęć praktycznych aktywizujących i dziecko, i rodzica. Co istotne, zawiera zabawy indywidualne oraz grupowe. Część z nich może zostać przeprowadzona także na dziecięcych spotkaniach i imprezach.Choć jest to raczej przewodnik przeznaczony dla chłopców, wydaje mi się, że proponowane w nim zajęcia mogą zainteresować też dziewczynki. Znalazłam w nim wiele takich zabaw i zajęć, które zainteresowałyby małą mnie z przeszłości.

Książka jest ładnie i solidnie wydana, śliskie kolorowe strony zapraszają do zabawy i do eksperymentów. Zaś praca z przewodnikiem przypomina trochę to do listę, ponieważ przy każdej zabawie pozostawiono wolny kwadracik na zapisanie daty realizacji danej aktywności.

Podsumowując…

Super sprawa! Zwłaszcza dla matek, które szukają ujścia dla synowskiej energii. Jest to kolejna książka wspierająca domową edukację, ponieważ zawarte w niej zabawy i eksperymenty mówiąc coś o otaczającym nas świecie.

Jak najbardziej polecam!

Trzymajcie się ciepło i przytulnie <3

Copyright © Mama Kapitan