Liliana – zwierzęcy psycholog


Tym razem mam dla Was kolejne przygody Liliany Pędziwiatr. Tak naprawdę są to książki, z którymi powinniśmy zapoznać się najpierw. To z nich dowiadujemy się najwięcej o głównej bohaterce i o jej niezwykłych zdolnościach.


Nie rozmawia się ze słoniem

W tej książce poznajemy Lilianę. Niesamowitą dziewczynkę, która ma dar rozmawiania ze zwierzętami. To naprawdę niezwykłe, ponieważ za moich czasów ten dar posiadał jedynie Doktor Dolittle ;)

Przez to, że nie są to zdolności typowe dla każdego dziecka Lilianie ciężko jest znaleźć wśród rówieśników przyjaźń i akceptację. Przez większość uważana jest za dziwaczkę i z tego powodu jej rodzina musi się często przeprowadzać.

Pewnego dnia dyrektorka ogrodu zoologicznego zauważa niezwykłe umiejętności dziewczynki i postanawia je w pozytywny sposób wykorzystać. Daje Lilianie propozycję nie do odrzucenia.

Tygrysy nie całują lwów

W tej części Liliana rozpoczyna pracę w ogrodzie zoologicznym. Wykorzystuje swój dar do tego, aby pomagać zwierzętom uporać się z ich problemami. Jest trochę takim wsparciem technicznym, a trochę zwierzęcym psychologiem.

Jej głównym celem w tej opowieści jest rozpoznanie powodu smutku pewnej tygrysicy. Z czasem okazuje się, że chodzi o miłość. Tygrysica zakochana jest bowiem w lwie, który przebywa w innej klatce.

W tej książce Liliana poznaje też chłopca o imieniu Bao i musi się zmierzyć ze złośliwościami sióstr Trixi i Triny.

Podsumowując

To mądre książki opowiadające o wrażliwości, nawiązywaniu relacji i o radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. Propagowane w nich wartości to przede wszystkim dobre serce i chęć niesienia pomocy innym. Są napisane z ogromnym wyczuciem i zrozumieniem wielu delikatnych tematów – co może ułatwić małym Czytelnikom orientację w trudnym i skomplikowanym świecie emocji.
Polecam te opowieści z całego serca. Wspierajmy dobre książki ;)

Trzymajcie się ciepło i przytulnie <3

Komentarze

Copyright © Daję Słowo