Kuchnia dziecięca? Czy aby na pewno?


Książka „Dania dla dzieci. 3 składniki w 5 minut” to opcja dla mam, które kochają szybkie, kuchenne rozwiązania. Choć książka jest pięknie wydana, muszę przyznać, że treść budzi moje wątpliwości i nie jestem do niej tak zupełnie przekonana.

Szybko, szybko i prosto

Niewątpliwie zaletą jest to, że przepisy są proste i przejrzyste. Są też dosyć wymyślne, mogą fajnie zadziałać na dziecięcą i rodzicielską wyobraźnię. Choć znajdziemy tutaj dużo zdrowych przepisów, znajdziemy też równie dużo wątpliwych…


Gdy się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy

I mam wrażenie, że w tym przypadku prawda tkwi w powiedzeniu. Wiele przepisów opartych jest na gotowcach i składnikach wysokosłodzonych w dużych ilościach. Dzisiaj wśród dzieci rośnie problem otyłości i nie dzieje się to bez powodu, dlatego wydaje mi się, że tym bardziej jako rodzice jesteśmy zobowiązani do tego by dbać o właściwą dietę naszych dzieci.
Wypróbowałam przepis na jajka w przecierze pomidorowym, ale nie zdecydowałam się na podanie ich dziecku. Danie nie było smaczne, a jego jakość też wydała mi się wątpliwa. I być może to doświadczenie zraziło mnie do tej książki.

Podsumowując

Nie jestem przekonana do tej książki, choć nie można jej odmówić ładnego i estetycznego designe’u.

Trzymajcie się ciepło i przytulnie <3

Copyright © Mama Kapitan