Cudny świat Iris Gotlieb


Nie tak dawno temu rozmawiałam z moją przyjaciółką na temat tego typu książek, że fajnie by było gdyby coś podobnego trafiło w moje ręce. A tu proszę, dostałam taką piękną książkę od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.Trudno a jednak prosto

Książka dzieli się na trzy działy: nauki o życiu, nauki o ziemi i nauki fizyczne. Przyznacie chyba, że nie są to takie łatwe tematy? A jednak wiedza została podana w sposób jasny i przejrzysty. W „Cały świat jest cudem” znajdziemy np. odpowiedź na pytanie: czym jest wirus lub zasada nieoznaczoności Heisenberga. Swoje miejsce w tej książce zagrzał również kot Schrödingera.
Umówmy się jest to wiedza, z którą człowiek może po raz pierwszy spotkać się dopiero na studiach. I właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na tę książkę. Po co czekać na studia, skoro pewnych rzeczy można dowiedzieć się wcześniej.

Krótko i na temat

Ta książka to świetne narzędzie w rękach rodzica zdecydowanego na edukację domową, a także w rękach rodzica, który pragnie wesprzeć szkolną edukację swojego dziecka. Trudną wiedzę przestawiono w przejrzysty sposób. Tę książkę tworzą głównie ilustracje – dzięki temu łatwiej przyswoić wiedzę i przedstawić sobie w wyobraźni poszczególne procesy i pojęcia.
Gorąco polecam!

Trzymajcie się ciepło i przytulnie <3

Copyright © Daję Słowo