Pożegnanie z cukrem

Zauważam u siebie uzależnienie od cukru. Choć nie słodzę herbaty i nie objadam się słodyczami, to bardzo trudno jest mi zrezygnować z cukru – choć ze względów zdrowotnych prawdopodobnie powinnam. Właśnie dlatego czytam różne książki na ten temat i próbuję się zainspirować/zmotywować do zmiany.

Merytoryczna petarda

Według mnie ta „Detoks cukrowy” Agaty Lewandowskiej to merytoryczna petarda. Znajdziemy w niej precyzyjne informacje na temat tego, czym w ogóle jest cukier i dlaczego jest tak bardzo uzależniający. Dowiemy się jak go unikać, a także czy aby uwolnić się od uzależnienia wystarczy przestać słodzić herbatę. Jak się domyślacie, nie wystarczy ;)


Same plusy

Zastanawiałam się, czy jest coś negatywnego, co mogłabym powiedzieć na temat tej książki, ale nie znalazłam takiej rzeczy. Zawiera bardzo dużo przepisów na dania i koktajle, a oprócz tego gotowe jadłospisy oraz skondensowaną lecz przystępną wiedzę zawartą w tabelach pomocniczych.
A na dodatek jest ładnie i estetycznie wydana, treść jest uporządkowana, podana w lekki sposób, uprzyjemniający całą lekturę. Polecam ;)

Trzymajcie się ciepło i przytulnie! <3

Copyright © Mama Kapitan