Gra w kontrast, twórcza rozgrywka dla całej rodziny

Mam słabość do gier typu Dixit lub Gra w Emocje. Lubię takie gry, w które nie tylko fajnie się gra, ale które też dobrze wyglądają i zachęcają wyobraźnię do twórczego działania. Tego nie zabraknie także w grze Kontrast. Zachwyca pomysłem i wykonaniem, a zresztą zobaczcie sami. Cyknęłam kilka fotek ;)

Im więcej osób, tym więcej frajdy

Gra oferuje dwa warianty. Dwuosobową wersję kooperacyjną oraz wieloosobową wersję rywalizacyjną. Druga mimo wszystko jest moim zdaniem ciekawsza. Oferuje więcej emocji, więcej interakcji pomiędzy graczami. I przede wszystkim generuje większą ilość skojarzeń, bo na skojarzeniach właśnie opiera się cała rozgrywka.


Przejrzystość i kreatywność

Zasady tej gry są proste i co najciekawsze oferują dużo kreatywnych wariantów. Dlaczego? Nie ma złych odpowiedzi. Choć tylko te skojarzenia, które zostaną wybrane przez największą ilość graczy, przyniosą punkt. Nie mogę się doczekać aż zagramy w tę grę w większym gronie. Myślę, że to dobra opcja na imprezę ale też na familijny, wielopokoleniowy wieczór. ;) 


Jestem zachwycona, bo rzeczywiście dokładność tych ilustracji działa na wyobraźnię. I niewątpliwie jest to jeden z największych atutów tej gry. Dbałość o detal, nie tylko na poziomie pomysłu, ale też na poziomie wykonania.Podsumowując

Oprócz frajdy z samego grania, podczas rozgrywki można też dowiedzieć się wiele o sobie na wzajem i na tej podstawie zacieśnić przyjaźni. Co więcej, gracze mają szansę na chwilę wejść w czyjeś buty i zastanowić się jak może wyglądać perspektywa drugiej osoby. Może się okazać, że wcale nie tak często jesteśmy jednogłośni w skojarzeniach, a różnice mogą być podstawą do dalszej kreatywnej zabawy ;) 

Polecam z całego serca!

Trzymajcie się ciepło i przytulnie <3
Copyright © Mama Kapitan