TRYB JASNY/CIEMNY

Jak wesprzeć KREATYWOŚĆ DZIECKA w wakacje??😊 Idelany czas dla twórczych zabaw✨

Lato to wspaniały czas na rozwijanie kreatywności naszych pociech. Co zrobić, aby spełnić wysokie wymagania Twojego przedszkolaka?? A równocześnie nie paść pod ciężarem niemocy?? Pozwól, że podsunę Ci kilka sprawdzonych pomysłów... 🤠


Domowa plaża na deszczowe dni?🏖️

Letnie dni są idealne na zabawy z piaskiem. Jeśli nie masz możliwości wyjechać na prawdziwą plażę, a na urlopie spotkał Cię deszcz — nie ma problemu! Domowe piaskownice, czy nawet miski z piaskiem, to wspaniała alternatywa. Budowanie zamków z piasku, czy wspólne bawienie się w domowy plac budowy nie tylko pobudza wyobraźnię, ale także rozwija zdolności motoryczne. To idealna letnia zabawa dla przedszkolaka.


Wiecznie modne malowanie kredą na chodniku🎨

Jednym z najprostszych, a jednocześnie najbardziej kreatywnych pomysłów na letnią zabawę jest malowanie kredą na chodniku. Dzieci uwielbiają zabawy związane z rysowaniem, a co najważniejsze — dają one nieograniczone możliwości twórcze. To doskonały sposób na rozwijanie zdolności plastycznych u przedszkolaka.


Zabawa z wodą — wspaniała energia na lato💦

Które dziecko nie lubi bawić się wodą? Eksperymenty z wodą, z eksplozją kolorów, czy opieka nad roślinami to świetne pomysły na letnie zabawy i wspólne spędzanie czasu. Przy okazji można przemycić trochę wiedzy na temat przyrody, czy odpowiedniego zachowania nad wodą. Nie tylko zadbasz o doskonałą zabawę, ale również wzmocnisz relację ze swoją pociechą.


Skarby natury: wspólne zbieranie liści i kamieni 🍃🌿

Wakacje to również czas na długie spacery i odkrywanie przyrody. Lubicie spacery po lesie? Ja uwielbiam.😉 Wspólne zbieranie liści, kamieni, czy innych skarbów może być świetnym pretekstem do nauki i rozwijania kreatywności. Ze znalezionych przedmiotów, możesz nie tylko zbudować coś wspólnie z dzieckiem, ale również stworzyć bardzo ciekawe prace plastyczne.


Domowe Przedstawienia — sprawdź, ile Twoje dziecko ma do powiedzenia!🎭

Nawet w domowym zaciszu można stworzyć prawdziwy teatr! Wystarczy trochę przestrzeni, własnoręcznie wykonane kostiumy, a przede wszystkim — dużo fantazji. Domowe przedstawienia to wspaniała zabawa, która pomaga dzieciom rozwijać umiejętność narracji i wyrażania emocji.


Sprawdź, jak mnożą się pomysły 💕

Kartka i długopis to moje ulubione narzędzie pracy, więc polecam je Tobie z całego serca! Zobaczysz, jak pomysły zaczną się mnożyć, kiedy przelejesz je na papier. Rozwijając kreatywność swojego dziecka, równocześnie okazujesz mu miłość i wzmacniasz więzy, które są między Wami. 

Trzymaj się zdrowo! 🍀

Psssyt! Jeśli spodobał Ci się ten tekst, możesz docenić autorkę, stawiając jej napój bogów (zielony przycisk👇). Powiem Ci w tajemnicy, że ona naprawdę lubi kawę. Lubi też jak skrzynka zapełnia się ofertami współpracy: kontakt@monikapawelec.pl. 😉 Pracując z nią, wspierasz jej nieoczywistą codzienność ze stwardnieniem rozsianym. 

Wybrane dla Ciebie