TRYB JASNY/CIEMNY

Gofcia i Mochi 🧇 Bajka, która WCIĄGNIE całą rodzinę 👨‍👩‍👦

Dzisiaj mam dla Was bajkową polecajkę. Gofcia i Mochi to sympatyczni bohaterowie, którzy wciągną całą rodzinę w kulinarną przygodę. A przy okazji, zabiorą Was w podróż dookoła świata. Co takiego niezwykłego jest w tej bajce?


Moc wartości edukacyjnych

Jeżeli Wasze dzieci nie chcą spróbować niektórych warzyw lub owoców, może się okazać, że po tej bajce nabiorą na nie chęci. Świat różnych smaków, witamin i pozytywnego, zdrowego życia, został tutaj przedstawiony w bardzo atrakcyjny sposób. Nasz Syn zaczął interesować się pomidorem, w momencie jak dowiedział się, że pomidor jest owocem. Dotąd absolutnie nie chciał spróbować pomidorów, a teraz widzę potencjał i szansę na podjęcie kolejnych prób.

Wielokulturowość i różnorodność

Dzięki temu, że Gofcia i Mochi podróżują po całym globie, stykają się z różnymi kulturami i tradycjami. Bajka jest trochę podróżnicza, trochę kulinarna a trochę uwrażliwiająca na różnorodność. W jednym z odcinków przedstawiono restaurację, w której pracują tylko osoby głucho-nieme. Menadżerka restauracji pokazuje Gofci i Mochiemu język migowy i opowiada o nim.

Przyjaźń i pozytywne nastawienie

W bajce pokazano również, jak ważna jest przyjaźń i pozytywne nastawienie do nowych wyzwań. Gofcia i Mochi to bajka, która porusza nie tylko o tematy kulinarne. Jest tutaj mowa również o genealogii, korzeniach, rodzinie i różnych innych wartościach posiadających wysoki walor edukacyjny.

Nie tylko Michelle Obama

Nie czytałam opisu bajki, więc zaskoczyła mnie Michelle Obama, która prowadzi supermarket. Było to jednak bardzo miłe zaskoczenie. Warto zaznaczyć, że Gofcia i Mochi to NIE JEST serial, który opiera się na obecności znanych nazwisk. To bajka, która wspiera pozytywne wartości i ciekawość świata w dzieciach. Fascynuje nie tylko najmłodszych. Z miłą chęcią oglądam tę bajkę razem z moim Synem.

Trzymajcie się zdrowo, 

Cześć🍀

Wybrane dla Ciebie