TRYB JASNY/CIEMNY

Oczekiwania vs. RZECZYWISTOŚĆ 😅 Wyłączmy to na Święta

W tym tygodniu zaskoczył mnie przede wszystkim napad alergii, który skończył się lekarzem. Moja nadaktywna skóra nie poradziła sobie dobrze z kostką francuskiej czekolady - zakładam, że to był gwóźdź programu...


Plany planami...

Ale zawsze może być inaczej, niż to sobie zaplanujemy. Jeszcze kilka lat temu nikt nie spodziewał się nadciągającej pandemii, a dzisiaj przeglądamy spowszedniałe już statystyki, za którymi kryją się realne ludzkie tragedie. 

To, czy pierniki wyjdą, czy nie wyjdą – nie jest takie ważne. Najważniejszy jest czas, który płynie szybko, a którego nikt nam już nie odda. Możemy go tracić na kłótnie i spory ideologiczne, ale poza tą warstwą jest przecież coś jeszcze. Bogactwo ludzkich relacji, tego jak wyglądają i tego, jak mogłyby wyglądać.

Jeśli jesteś z kimś w sporze...

Zrób pierwszy krok. Wykonaj jakąś akcję. Może to być wysłanie kartki, sięgnięcie po telefon, cokolwiek. Jestem zdania, że lepiej jest żałować, że coś się zrobiło, niż pluć sobie w brodę, że nie zrobiło się nic. Czasami może się to odbić czkawką, innym razem jakąś przykrą sytuacją, ale może też zakończyć się dobrze.

Lepiej zostać z poczuciem podjęcia jakiejś próby w sercu, niż z gorzkim żalem zaniedbania. Ludzie często źle rozumieją filozoficzne: nie da się wejść dwa razy do tej samej rzeki. Nie podejmują prób, nie naprawiają związków i relacji. Tymczasem filozoficznie chodzi o to, że woda w rzece ciągle się wymienia, płynie – więc, w którymkolwiek momencie wejdziemy do tej rzeki, to JUŻ NIE BĘDZIE TA SAMA RZEKA. Zabawne, bo jest to prawda, która dotyczy również człowieka. 

Nie każdy zasługuje na drugą szansę...

To prawda, ale pamiętaj, że nie wejdziesz dwa razy do tej samej rzeki. A być może otworzysz się na człowieka, który dzisiaj jest już inny. Bogatszy o nowe doświadczenia. Nie odbierajmy sobie tych możliwości, nie odbierajmy sobie szans.

W erze konsumpcjonizmu wymiana na lepszy model przychodzi zbyt łatwo. Dotyczy to nie tylko sprzętów AGD, ale też ludzi. Prawdziwa wartość jest w tym, co pozwala nam wzajemnie wzrastać. Zmieniać się w sytuacjach i poszerzać perspektywę. Problem polega jednak na tym, że wielu z nas nie daje wiary, że każdy problem da się rozwiązać. I zwyczajnie boimy się podejmować jakieś kroki.

Słowo na dzisiaj: zróbmy to! 😁

Trzymajcie się zdrowo, 
Cześć🍀

Wybrane dla Ciebie