TRYB JASNY/CIEMNY

Dlaczego warto robić kursy online?

Dostęp do wiedzy nigdy nie był tak łatwy. Nie trzeba ruszać się z domu, aby czegoś się nauczyć. Wystarczy rozejrzeć się po internetowych kursach i zobaczyć, co, kto ma nam do zaoferowania. Czemu warto korzystać z tej formy nauki?Kiedy chcesz i ile chcesz

Większość kursów online gwarantuje absolutną elastyczność. Możesz je robić kiedy chcesz, w odpowiednio dopasowanych "dawkach". Jeżeli jesteś mamą i na co dzień zajmują Cię sprawy związane z dzieckiem, pracą, domowymi obowiązkami, możesz usiąść do kursu w weekend lub poświęcić na niego pół godziny swojego wieczora.

Kursy online to prawdziwe kursy

Wciąż istnieje spore grono osób, które sądzą, że kursy online nie są prawdziwymi kursami. Nic bardziej mylnego. Podczas kursów online można się wiele nauczyć, a prowadzący (podobnie jak na kursach stacjonarnych) również weryfikuje wiedzę kursantów. W zależności od specyfiki i rodzaju kursu trzeba albo napisać pracę, albo zdać test (często na platformie moodle). 

Czy kursy online mają znaczenie dla pracodawców?

Zanim zaczęłam być swoim sterem i okrętem, pracowałam dla różnych pracodawców. Niemalże za każdym razem ktoś zagadywał mnie o kursy online, pytał, był zaintrygowany. Czy kursy mają znaczenie dla pracodawców? Pewnie, że tak. Ale największe znaczenie powinny mieć dla nas. Przecież to doskonała okazja do rozwoju. 

Kursy online  - gdzie, co i jak?

To nieprawda, że kursy online są drogie. To zależy od tego, jaki kurs wybierzemy, na jakiej platformie, jaki jest jego zakres. Często jednak można spotkać się z tym, że kursy dostępne są za darmo. Płaci się jedynie za ewentualny certyfikat (w fizycznej postaci). Certyfikaty online są zwykle dostępne za darmo. Ich wartość niczym się nie różni, poza tym, że w drugim przypadku mamy fizyczny, oryginalny papier, a nie dokument w postaci PDF. 

Czy każdy kurs warto kupić? 

Oczywiście, że nie. Oprócz uczciwych źródeł wiedzy, jest też cała masa oszustów, którzy nabijają kasę na ludziach żądnych wiedzy. Jak dotąd moim ulubionym źródłem wiedzy jest Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu (polecam Groupon, sama nigdy nie kupuję tych kursów poza promocjami). 

Chętnie sięgam też po kursy anglojęzyczne dostępne w aplikacji Coursera, czy Udemy.  Te dwie ostatnie dają Wam możliwość wzięcia udziału w kursach takich uczelni jak Stanford, Berkeley i wiele, wiele innych. Często też zdarza mi się "kopać" w Internecie w poszukiwaniu darmowych kursów, które również realizuję, gdy zainteresuje mnie temat. 

Trzymajcie się zdrowo, 
Cześć!
PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie