TRYB JASNY/CIEMNY

Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka

Każdy inaczej przeżywa Święta Bożego Narodzenia. Gąska Zuzia swoją uwagę skoncentrowała na poszukiwaniu gwiazdki na czubek choinki, jednak w całym zamieszaniu umknęło jej coś ważnego...


Dwujęzyczna przygoda zimową nocą

Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka to książka dwujęzyczna. Opowieść można czytać zarówno po polsku, jak i po angielsku. Bajka pomaga w nauce języka, a równocześnie pokazuje, jak w pogoni za "idealnymi świętami" może nam umknąć coś ważnego.


Śniegowe tarapaty

W pogoni za gwiazdką z nieba, Gąską Zuzia wpada w nielada tarapaty. W czasie podróży orientuje się, że została zupełnie sama i nigdzie nie widać jej ukochanych przyjaciół. Wszędzie tylko biel i śnieżna zawierucha. Czy Gąska Zuzia znajdzie drogę do domu? Czy idealna gwiazdka zabłyśnie na choince? 


Miła bajka "na raz"

Tę książkę czyta się bardzo szybko. Bajka jest skonstruowana w prosty sposób, co dodatkowo ułatwia naukę obcego języka. To dobry pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem pomiędzy różnymi innymi zajęciami. 

Obawiam się, że konstrukcja bajki nie jest jednak na tyle wciągająca, by zagwarantować kilkukrotną lekturę. Zdecydowanie znajdziemy tutaj przerost ilustracji nad treścią. Co nie jest, ani minusem, ani plusem - w dużej mierze odbiór książki zależał będzie od preferencji dziecka. 

Trzymajcie się razem i miejcie się dobrze,
Cześć! 

PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie