TRYB JASNY/CIEMNY

Zabawa w domu: mali detektywi. Plansze do druku

Jesteście na kwarantannie? A może po prostu pogoda za oknem nie sprzyja spacerom? Bycie w domu nie oznacza, że Wasze dzieci będą skazane na nudę. Polecam Wam zabawę w detektywów, w którą sama bawię się z moim synem. Przygotowałam dla Was plansze, które możecie wydrukować i wykorzystać do zabawy. Jak się bawić w detektywów?

Zabawa w detektywów

Praca detektywa jest trudna i wymaga skupienia. Jednak nic nie umknie bystrym oczom malucha i jego wnikliwym zdolnościom analitycznym. Pobyt w domu możesz zamienić w niezwykłą przygodę, a znalezienie wszystkich przedmiotów z planszy, możesz nagrodzić drobną niespodzianką. 

Co jest potrzebne do zabawy?

  • wydrukowane plansze
  • lupa lub łyżka kuchenna, która będzie udawać lupę
Wskazówka: jeśli masz w domu laminarkę, możesz przygotować grę wielokrotnego użytku. Wystarczy, że zalaminujesz wydrukowane plansze a do skreślania znalezionych przedmiotów będziesz używać flamastra do tablic. Po zakończonej zabawie wytrzyj planszę ręcznikiem papierowym, a będzie gotowa do ponownego użycia.

Plansze do druku

Przygotowałam dla Was 3 plansze do wydruku i wykorzystania w zabawie. Wystarczy, że zapiszecie je na dysk i wydrukujecie we właściwym rozmiarze. Przygotowałam je jako pliki A4:Jak się bawić w detektywów?

Gra jest prosta, co czyni ją zrozumiałą i atrakcyjną dla maluchów. Polega na tym, by znajdować w domu przedmioty znajdujące się na planszach i wykreślać je z listy. Zabawa ma wymiar edukacyjny, dziecko uczy się nazywać przedmioty i identyfikować je w swoim otoczeniu.

Do zabawy można wprowadzić też elementy nauki języka obcego. Wystarczy szukając danego przedmiotu podawać również jego obcojęzyczną nazwę. Angielską, niemiecką, a może hiszpańską? Wszystko zależy od tego, jakie języki znacie i czego chcecie nauczyć swoje dziecko.

Udaną pracę detektywistyczną warto nagrodzić. Może to będzie pyszne kakao? A może jakiś miły drobiazg? Wszystko zależy od Twojej wyobraźni.


Trzymajcie się zdrowo i bawcie się dobrze, 
Cześć!
PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie