TRYB JASNY/CIEMNY

Co Biblia mówi o macierzyństwie?

Od zawsze mamy zajmowały specjalne miejsce w świecie. Chociaż sama jestem mamą, a do trzydziestki bliżej niż dalej, od mamy dzieli mnie jeden telefon. Wiem, że gdybym tego potrzebowała, zostawiła by wszystko i zjawiła się u mnie z mocą huraganu. A co Biblia mówi na temat macierzyństwa? 

Kochane Mamy...

O naszej pracy, codziennym trudzie i poświęceniu napisano już bardzo dawno temu. Aby się o tym przekonać, wystarczy otworzyć odpowiednią Księgę: 
Strojem jej siła i godność, 
do dnia przyszłego się śmieje.
Otwiera usta z mądrością, 
na języku jej miłe nauki.
Bada bieg spraw domowych, 
nie jada chleba lenistwa.
Powstają synowie, by szczęście jej uznać
i mąż, ażeby ją sławić:
"Wiele niewiast pilnie pracuje, 
lecz ty przeżywasz je wszystkie".
Kłamliwy wdzięk i marne jest piękno:
chwalić należy niewiastę, co boi się Pana.
Z owocu jej rąk jej dajcie,
niech w bramie chwalą jej czyny.
(Przysłów 31:25-31)

Serce Mamy

W miarę potrzeby jest zdolne do różnych poświęceń i nadludzkiego wysiłku. Mama z miłości potrafi się wycofać się w cień różnych sytuacji w obronie własnego dziecka...
Następnie król rzekł: "Przynieście mi miecz". Niebawem przyniesiono miecz królowi. A wtedy król rozkazał: "Rozetnijcie to żywe dziecko na dwoje i dajcie połowę jednej i połowę drugiej". Wówczas kobietę, której syn był żywy, zdjęła litość nad swoim synem i zawołała: "Litości, panie mój! Niech dadzą jej dziecko żywe, abyście tylko go nie zabijali!". Tamta zaś mówiła: "Niech nie będzie ani moje, ani twoje! Rozetnijcie!". Na to król zabrał głos i powiedział: "Dajcie tamtej to żywe dziecko i nie zabijajcie go! Ona jest jego matką". 
(1 Księga Królewska 3: 24-27)

Biblijne porady dla Mam

Przede wszystkim miejcie wytrwałą miłość jedni ku drugim, mi miłość zakrywa wiele grzechów.
(1 Piotra 4:8)
 
Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa.
(Galatów 5:22) 

Czyńcie wszystko bez szemrań i powątpiewań, abyście się stali bez zarzutu i bez winy jako nienaganne dzieci Boże pośród narodu zepsutego i przewrotnego.
(Filipian 2: 14-15) 

Trzymajcie się dzielnie, udanego tygodnia
Cześć!

PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie