TRYB JASNY/CIEMNY

4 znaki, że Bóg otwiera drzwi

Zastanawiacie się czasem, czy Bóg otwiera drzwi do czegoś, co jeszcze jakiś czas temu wydawało się niewiarygodne? Czy może to "ten drugi" wodzi na pokuszenie? Jak to rozpoznać?
DodPhoto by Arno Smit on Unsplashaj podpis


Przefiltruj przez Biblię

Bóg nie otwiera drzwi do czegoś, co stanowi pierwszą lepszą okazję do grzechu. Nie pobłogosławi Ci czymś, co spowoduje, że będziesz działał wbrew Słowu. Dlatego jeśli akurat masz okazję napaść na bank, z pewnością nie oznacza to, że jesteś prowadzony przez Ducha Świętego.

Odpowiedź na modlitwę

Jeśli modliłeś się o tą konkretną sprawę, to bardzo możliwe, że po prostu Twoja modlitwa została wysłuchana. Często tak bywa, że najpierw modlimy się o coś, a później kiedy to faktycznie się wydarza, zaczynamy wątpić. Dyskomfort wcale nie oznacza jeszcze, że należy do porzucić. Czasami trzeba pozwolić Bogu się prowadzić, szczególnie wtedy, kiedy czujemy się zdezorientowani. 

Okazje, o które nie prosiłeś

Czasami zdarza się tak, że Bóg kładzie nam przed nosem okazje, o które wcale nie prosimy. Głupotą jest jednak przechodzenie obok nich obojętnie. Z błogosławieństwami jest różnie. Przychodzą z wielu stron i nie zawsze z tych, z których spodziewalibyśmy się je zobaczyć. Nie zawsze też jawią nam się jako błogosławieństwa od razu. Czasami możemy spojrzeć na nie w ten sposób dopiero po jakimś czasie.

Twoje błogosławieństwo rozprzestrzenia się na innych

Po tym poznasz, że Bóg otwiera drzwi, że błogosławieństwo, które otrzymujesz też w jakiś sposób udziela się innym. Nic nie jest nam dane raz na zawsze i nic nie jest nam dane po to, żebyśmy zachowywali to tylko dla siebie. Bóg daje błogosławieństwa, które mają wpływ na życie wielu ludzi. Czy jeśli przejdziesz przez te otwarte drzwi, więcej ludzi będzie miało z tego jakieś dobro? Czy może jednak przykrość? Szczera odpowiedź na te pytania pozwala dojść do tego, kto naprawdę otworzył te drzwi przed Tobą i czy warto przez nie przejść.

Trzymajcie się ciepło i zdrowo,
Ahoj!

PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie