TRYB JASNY/CIEMNY

Które napoje gaszą pragnienie?

W Gdańsku ostatnimi czasy upał. I właśnie dlatego postanowiłam przypomnieć Wam o tym, jak ważne jest nawodnienie organizmu. Sama czasami o nim zapominam, choć za moim Synkiem regularnie biegam z butelką wody. Które napoje naprawdę gaszą pragnienie?
Photo by Cia Gould on Unsplash

Woda

Na pierwszym miejscu znajduje się woda, to ona powinna stanowić główne źródło nawodnienia w naszej codziennej diecie. Ile wody powinniśmy pić? Choć każdy ma swoje indywidualne zalecenia, według Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Żywności zalecana ilość wody to od 2 do 2,5 litra. Te ilości mogą się różnić w zależności od organizmu. Zdecydowanie większe zapotrzebowanie na wodę mają osoby aktywnie trenujące, osoby starsze, a także kobiety w ciąży i kobiety w ciąży.

Woda smakowa

Całkiem niezłą alternatywą dla zwykłej wody może być woda smakowa. Zdecydowanie najlepszą opcją będą po prostu owoce zalane wodą. Osobiście polecam Wam zalać ulubione owoce wodą i odstawić na noc do lodówki. Ten napój najlepiej smakuje rano, kiedy woda "przesiąknie" smakiem i witaminami z owoców.

Woda ziołowa

Innym rozwiązaniem może być woda z dodatkiem ziół. Np. z liściem mięty albo melisy. Ta pierwsza doskonale orzeźwia i daje dużo energii. Dla smaku możemy dodać jakiekolwiek inne zioła, może to być rumianek, czy szałwia. Wszystko zależy od tego, która herbata nam najbardziej smakuje. Jednak dla odpowiedniego nawodnienia bardzo ważne jest, aby były to raczej zioła mocno rozcieńczone w wodzie.

A co ja lubię najbardziej?
Wodę z miętą i owocami.
Życzę Wam smacznego
 i miłego weekendu!

Trzymajcie się ciepło, 
Ahoj!
PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie