TRYB JASNY/CIEMNY

Boże obietnice: jak przetrwać epidemię?

Dobro najłatwiej mnoży się wtedy, kiedy człowiek się nim dzieli. Kiedy podzielić się dobrem, jeśli nie teraz, w czasie epidemii? Jestem przekonana, że źródłem mojego dobrego nastroju jestem nie tylko ja sama, bo patrząc na świat tylko po ludzku można się bardzo zasmucić. W tym wpisie dzielę się z Wami 5 cytatami z Pisma Świętego. Wszystkie pochodzą z Biblii Tysiąclecia.

Nie bój się

Nie lękaj się, bo Ja jestem z tobą;nie trwóż się, bom Ja twoim Bogiem.Umacniam cię, jeszcze i wspomagam,podtrzymuję cię moją prawicą sprawiedliwą.(Iz 41: 10)

Nie jesteś sam

Pan, Bóg wasz, który idzie przed wami,
będzie za was walczył,
podobnie jak uczynił w Egipcie
na waszych oczach.
(Pwt 1:30)

Proś o mądrość

Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając; a na pewno ją otrzyma. Niech zaś prosi z wiarą, a nie wątpi o niczym! Kto bowiem żywi wątpliwości, podobny jest do fali morskiej wzbudzonej wiatrem i miotanej to tu, to tam.
(Jk 1: 5-6)

Zachowaj wiarę a zachowasz życie

Wy zaś zachowujecie w sobie to,
co słyszeliście od początku.
Jeżeli będzie trwało w was to,
co słyszeliście od początku,
to i wy będziecie trwać w Synu i w Ojcu.
A obietnicą tą, daną przez Niego samego, jest życie wieczne.
(J 2: 24-25)

Proś w imię Jezusa a otrzymasz

W owym zaś dniu o nic Mnie nie będziecie pytać. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: O cokolwiek byście prosili Ojca, da wam w imię moje.Do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje: Proście, a otrzymacie, aby radość wasza była pełna.
(J 16: 23-24)
Z Bogiem,
Ahoj!
PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie