TRYB JASNY/CIEMNY

Jesienne prezenty dla najbliższych

Czy jesień Wam również kojarzy się ze słoikami i przetworami? A może też macie w domu mnóstwo słoików po dżemach i innych rzeczach? Warto przemyśleć ja je sensownie wykorzystać, by umilić czas sobie i innym.

W szkle zawsze ładniej

Już jakiś czas temu spodobała mi się idea dawania prezentów w słoikach. Co więcej, można bardzo sprytnie zamienić to w takie małe DIY. Oczywiście pod warunkiem, że lubicie dekorować i bawić się w małego krawca (kapturki na pokrywki). Jest to też fajna aktywność dla dzieci, które nawet obserwując Was uczą się zaangażowania w robienie czegoś dla kogoś.

Co w słoiki?

Bardzo jesiennym prezentem będą wszelkiego rodzaju przetwory, a także zioła. My wykorzystaliśmy w tym celu czystek. Słoiki okleiliśmy taśmą washi, a także ozdobiliśmy naklejkami. Kiedy mówię "my" mam na myśli naszego Synka, choć był on głównie obserwatorem i oglądaczem naklejek.

Kapturki zrobiłam z ozdobnego materiału, odrysowałam koło od średniego talerza i wycięłam je. Materiał zabezpieczyłam gumką recepturką, a całość obwiązałam sznurkiem z juty. Następnie zapakowałam słoiki w przeźroczystą folię i obwiązałam czerwoną rafią.

Kombinacji jest wiele

W zależności od rozmiaru słoików. Tak naprawdę oprócz tego, ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia. Możecie wrzucić do nich M&Msy, kosmetyki, ciastka, przybory papiernicze. Wszystko zależy od tego jaki prezent i dla kogo chcecie zrobić. Może to być również fajna forma oddania słoików, w których wcześniej dostaliście przetwory od danej osoby.

Osobiście uwielbiam tego rodzaju prezenty, ponieważ są mocno praktyczne i wszystko da się wykorzystać, łącznie z opakowaniem.

Co myślicie? Lubicie takie DIY projekty?
Trzymajcie się ciepło i przytulnie, 


PODPISJeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie