TRYB JASNY/CIEMNY

Z każdej perspektywy

Oczami dziecka, oczami mamy  to świetna książka ukazująca sytuacje z życia codziennego z różnych perspektyw. Skrótowo, acz konkretnie wprowadzająca w emocjonalny świat dziecka. Niesamowicie mądra i przenikliwa.I właściwie mogłabym nie pisać nic więcej

Bo we wstępie napisałam całą recenzję. Zrobiłam sobie nawet notatki z tej książki, bo poczułam jej rytm i miałam taką potrzebę. Myślę, że to rodzicielski must have! Nawet jeśli okładka nie jest specjalnie nowoczesna, nie zrażajcie się tym.

Z różnych stron

Autorka przedstawia różne sytuacje z różnych stron. Perspektywę dziecka, perspektywę mamy, a także perspektywę psychologa. Jest to bardzo fajny zabieg, ponieważ pokazuje jak często rodzice dokonują rozmaitych uproszczeń w rozumowaniu i tym samym, nieświadomie ale jednak, krzywdzą w jakiś sposób swoje dzieci.

Nutka prywaty

Myślę, że osobom po filozofii (patrz ja) o wiele łatwiej jest zrozumieć, że każda sytuacja ma wiele wymiarów. Ale nie oszukujmy się, filozofia nie jest specjalnie popularnym kierunkiem. Dlatego ten poradnik przyda się wszystkim mugolom, którzy chcieliby otworzyć się na szerszy kontekst.

Podsumowując

Bardzo praktyczny poradnik wykorzystujący sytuacje z życia codziennego i ukazujący cały wachlarz życia emocjonalnego dziecka. Lektura tej książki pomoże każdemu rodzicowi przypomnieć sobie, jak to jest myśleć "po dziecięcemu". Gorąco polecam!

Trzymajcie się ciepło i przytulnie,
PODPISJeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie