Jak polubić jesień? Trzy sposoby

Oczywiście łatwo jest lubić jesień kiedy za oknem świeci słońce, a kolorowe liście odbijają jego promienie. Jednak nie co dzień jesień tak wygląda. Są i szare, smutne dni w niczym nie przypominające tych instagramowych. W tym wpisie postaram się Wam dać trzy pomysły na to, jak polubić tę trudną porę roku.

Po pierwsze, zadbaj o nastrój

I na to składa się wiele czynników. Najważniejszym jest chyba czysta i uporządkowana przestrzeń, o wiele łatwiej poddać się jesiennej depresji, gdy za oknem deszcz a w domu jeden wielki bajzel. Łatwo wtedy o przytłoczenie. Ale konkrety, co możesz zrobić by umilić sobie jesień?

  • uporządkuj przestrzeń i pozbądź się nieużywanych rzeczy
  • nastrój się muzyką, szczególnie polecam Ci tematyczne playlisty
  • zadbaj o udekorowanie domu
  • jeśli masz rodzinę, zaangażuj dzieci do wspólnego robienia dekoracji
  • poszukaj rankingów filmów na jesień  (sama zamierzam wkrótce taki zrobić) 
  • spróbuj czegoś nowego, choćby miał to być drobiazg, tak mały jak kupienie innej herbaty niż zazwyczaj
  • zrób coś miłego dla swoich bliskich, radość którą dzielisz zawsze się pomnaża
  • wybierzcie się na rodzinny spacer w poszukiwaniu jesiennych skarbów (my mamy słoik na jesienne skarby ale wkrótce przejdziemy się też po jesienne bukiety). To fajny sposób by przy okazji nauczyć dzieci czegoś nowego na temat świata.

Po drugie, przetestuj nowe przepisy

Nic tak dobrze nie nastraja na jesień jak zapachy dobiegające z kuchni. Mnie z jesienią kojarzą się pieczone jabłka faszerowane powidłami i cynamonem. Moja mama robiła je zazwyczaj jesienią i było to coś wyjątkowego, co nie zdarzało się często i właśnie dlatego dzisiaj tak dobrze to pamiętam.

Całą masę jesiennych inspiracji znajdziesz na PinterestPo co ograniczać się do jednego przepiśnika?

Po trzecie, daj sobie czas

Tak, jak przyroda daje sobie czas na odpoczynek, Ty również daj go sobie. Bo kto jak nie Ty? Nawet jeśli jesteś już mamą i na Twojej głowie spoczywa wiele obowiązków, świat się nie zawali od tego, że dasz sobie czas na wytchnienie.

W całej tej codziennej bieganinie daj sobie czas na to by zrobić sobie SPA, usiąść z książką, kocykiem i herbatą, albo po prostu... Zatelefonować do przyjaciółki. Te osoby, które źle reagują na jesień powinny być dla siebie szczególnie miłe w tym czasie. Nie oceniać się, ale szukać sposobów na przełamanie jesiennej chandry. 

A Ty jak sobie radzisz z jesienią?

Trzymaj się ciepło i przytulnie <3

Copyright © Mama Kapitan