TRYB JASNY/CIEMNY

Pomelo w krainie kolorów i kształtów

Pomelo i kształty oraz Pomelo i kolory to ciekawe pomoce edukacyjne dla rodzica. Głównym i jedynym bohaterem obydwu książeczek jest słonik Pomelo, który przeżywa różne przygody. To interesująca propozycja dla najmłodszych. Mimo tego, nie jestem do niej do końca przekonana.Sympatyczny, dziwaczny słonik

Książki z serii Pomelo raczej są przeznaczone do wspólnej pracy dziecka i rodzica, co oczywiście z wiekiem się zmienia. Choć obydwie te książki są dość interesujące, to nie jestem do nich do końca przekonana. Ilustracje są utrzymane w chłodnym, skandynawskim stylu a kolory, niezbyt nasycone.
Nasz Synek woli wyraźniejsze ilustracje i choć próbowałam zainteresować go tymi książeczkami, nie do końca się to udało.

Ciekawa filozofia

Bardzo podoba mi się filozofia stojąca za tymi książkami. Szczególnie widoczna w książce Pomelo i kolory. Nie co dzień czyta się bowiem o spienionej bieli mleka lub o spokojnej bieli dmuchawca. Pod tym względem te książki są ekstra, ponieważ uczą spojrzenia na świat z różnej perspektywy.

Podsumowując

Wszystko zależy od upodobań małych Czytelników. Jeśli brak nasyconych kolorów Wam nie przeszkadza, spróbujcie. Przygoda z tymi książkami może być świetną okazją do tego, by spojrzeć na świat z wielu perspektyw. 

Znacie tę serię? Przypadła do gustu Waszym pociechom?

Trzymajcie się ciepło i przytulnie,
PODPISJeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie