TRYB JASNY/CIEMNY

Jak zachować wspomnienia? 5 sposobów

Zdjęcia robimy każdego dnia. Otaczają nas na Instagramie i w innych mediach społecznościowych. Codziennie zapychamy sobie nimi telefony, a później... Zapominamy, że są. Jak zachować wspomnienia w świecie bilionów zdjęć i nie zagubić się w plikach?

Fotoksiążki

Moim ulubionym sposobem na zachowywanie wspomnień są fotoksiążki. Nie jest to taki zwykły album, a na dodatek można go w pełni dopasować do własnych potrzeb. Od okładki po ostatnią stronę. Choć istnieją różne źródła, moim ulubionym jest Pixlab. Piękna grafika, różne formaty fotoksiążek i możliwości pełnego dopasowania każdej z nich. 

Uporządkowane foldery

Każdy posiada zdjęcia w plikach. Na komputerach, na dyskach, w chmurach. Co zrobić, aby zachować w nich porządek i nie pogubić się w gąszczu zdjęć? Najlepiej stworzyć 1 folder dla każdego roku, a w nim kolejne foldery zatytułowany według porządku: rok/miesiąc/dzień tytuł - dzięki temu foldery będą w sposób automatyczny układały się w porządku chronologicznym.

Pudełko ze wspomnieniami

Jeżeli nie masz tendencji do przesady, pudełko ze wspomnieniami będzie doskonałym pomysłem. Możesz schować do niego różne drobiazgi i rzeczy, które wiążą się z pozytywnymi wspomnieniami. Wracając do niego będziesz mieć wrażenie, że otwierasz właśnie skrzynię ze skarbami. 

Dziennik pytań

Jeżeli lubisz pisać, świetnym pomysłem będzie dziennik pytań. Polega on na tym, że każdego dnia lub wtedy, kiedy chcesz odpowiadasz na zadane pytania (listę pytań możesz znaleźć na Pinterest). Mogą one dotyczyć różnych tematów. Są świetnym narzędziem zarówno do zachowywania wspomnień, jak i do pracy nad sobą i znajdowania odpowiedzi na pytanie: kim jestem. 

Listy ulubionych

Zwolennicy minimalizmu mogą znaleźć przyjemność w sporządzaniu list wspomnień. Na takiej liście mogą się znaleźć wydarzenia z danego dnia lub jakieś inne "ulubione". Proces tworzenia listy jest bardzo przyjemny, podobnie jak powracanie do niej.

Trzymajcie się zdrowo,
Cześć!

PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie